FANDOM


Sk występuje Nm występuje Tzs wspomniany

Lord Alester Florent – lord Jasnej Wody i głowa rodu Florentów. Starszy brat Axella, Ryama, Colina i Rylene Florentów, stryj królowej Selyse, Imrego, Errena, Deleny, Omera i Merrella Florentów. Jest żonaty z Melarą Crane, razem mają trójkę dzieci: Melessę, Alekynea i Rheę. Jest dziadkiem Samwella, Talii oraz Dickona Tarly’ego. Przez krótki czas był Królewskim Namiestnikiem Stannisa Baratheona, spalony przez Melisandre za zdradę.

Charakter i Wygląd Edytuj

Alester jest stary, chudy, wysoki, z siwymi włosami i brodą w kształcie kolca, na długą i wyraźną twarz. Alester jest uprzejmy, dworski, bogaty i ambitny.  

Historia Edytuj

Alester Florent urodził się i wychował w twierdzy Florentów Jasnej Wodzie jako najstarszy z czwórki rodzeństwa: Axella, siostry Rylene oraz braci Ryama i Colina. Alester w bliżej nieokreślonym czasie poślubił Melarę Crane, a jego siostrę Rylenę wydano za ser Rycherda Crane’a. Razem ze swą żoną doczekał się trójki dzieci:

Nie wiadomo nic na temat jego udziału w Rebelii Roberta Baratheona.

W 287 o.P.[1] córka jego brata Ryama, Selyse Florent wyszła za mąż za brata króla Roberta I Baratheona, Stannisa Baratheona lord Smoczej Skały. W czasie wesela doszło do skandalu, ponieważ królowi Robertowi spodobała się inna bratanica Alestrera Delena Florent. Król zabrał ją do komnat swego brata i posiadł ją w czasie, kiedy Stannis tańczył z żoną. Z tego związku narodził się później Edric Storm. Ponieważ Edric był szlachetnie urodzony z obu stron, został uznany za syna Roberta jednak Stannis uznał, że przez swój czyn zhańbił ród Florentów, dlatego, kiedy chłopiec się narodził, został wysłany do Końca Burzy na wychowanie do lorda Renlyego Baratheona.

Po tych wydarzeniach jego brat, a ojciec Deleny, ser Colin Florent, kasztelan Jasnej Wody, nie wiedział za kogo teraz wydać swą córkę, choć dostał propozycje do lorda Tywina Lannistera, aby Delena poślubił jego karłowatego syna Tyriona Lannistera, jednak Colin uznał to za zniewagę i odmówił, a Delene wydał za jednego z domowych rycerzy ser Hosmana Norcrossa. Brat Alestera ser Axell Florent został kasztelanem Smoczej Skały i przez 10 lat na niej służył.

Lord Alester był bardzo znany ze swego bogactwa.

Wojna Pięciu Królów Edytuj

W czasie kiedy rozpoczęła się Wojna Pięciu Królów, a król Renly Baratheon koronował się na króla i zdobył cała potęgę Wysogródu, lord Alester poparł jego pretensje do korony i stawił się na wezwanie swego suzerena lord Mace Tyrell, ponieważ siły Florentów liczyły 2000 ludzi i znajdowały się zbyt blisko Wysogrodu, Alester nie poparł sprawy Stannisa. Wyruszając na wojnę w Jasnej Wodzie pozostawia swego syna i brata Colina jako kasztelana.

Po śmierci króla Renly’ego, pierwszym który przeszedł na stronę Stannisa był właśnie lord Alester i był również pierwszym który zmienił wiarę z Siedmiu na Czerwonego Boga. Był obecny w czasie negocjacji z ser Cortnay Penrose, kasztelanem Końca Burzy. Stara się go namówić do kapitulacji, jednak nie chce uznać argumentów Alestera. Po dołączeniu do Stannisa, lord Alester staje się jego namiestnikiem, a jego bratanek ser Imry Florent zostaje dowódcą floty. To właśnie on wprowadza flotę prosto w pułapkę. Lord Alester walczy w bitwie nad Czarnym Nurtem, gdzie po klęsce musi salwować się ucieczką, pozostawiając wszystkie swe kufry i uciekając tylko ze zbroją i pierścieniami.

Po klęsce Stannisa wraca na Smoczą Skałę, gdzie pozycja jego rodu się wzmacnia ponieważ Florentowie wciąż stanowią wielką siłę dla Stannia. Król po powrocie na skałę załamuje się i wpada w rozmyślenie, a rządy przekazuje swemu namiestnikowi. W międzyczasie Żelazny Tron przekazuje ziemie i twierdzę Florentów drugiemu synowi Macea, Garlanowi Tyrellowi i uznaje wszystkich Florentów za zdrajców. W międzyczasie do Alestera dochodzi list z Nocnej Straży z informacją, że armia dzikich rusza na Siedem Królestw, a straż prosi o pomoc Stannisa, jednak Alester uznaje, że Stannis nie ma sił na własną wojnie i nie będzie walczył dla straży, nie powiadamia również ani króla ani Melisandre o istnieniu tego listu.

Alester, chcąc zachować swe ziemi, będąc przekonanym, że Stannis jest w beznadziejnej sytuacji, decyduje się działać na własną rękę i zawrzeć pokój, wysyła list z propozycją pokoju do lorda Tywina Lannistera, Stannis miał zrzec się pretensji do tronu i wycofać wszystkie oskarżenia o nieprawym pochodzeniu Joffreya I Baratheona. W zamian za to miał zachować domenę lord Smoczej Skały i Końca Burzy oraz zostać przywrócony o obręb królewskiego pokoju, jako przypieczętowanie ugody miał się odbyć małżeństwo młodszego brata Joffreya, Tommena Baratheona i jedynej córki Stannisa, Shireen Baratheon, zadeklarował, że zrobi to samo z zamian za zwrot ziemi Florentów.

Kiedy jednak propozycja wychodzi na jaw, Alester zostaje uwięziony przez swego brata, ser Axella i wtrącony do lochów razem z ser Davose Seaworthe, któremu wyjaśnił dlaczego to zrobił. Pomimo, że ser Davos został uwolniony i został nowym królewskim namiestnikiem oraz stawił się za Alesterme, ten wciąż pozostawał uwięziony, aż do chwili, kiedy król postanowił wyruszyć na Mur. Melisandre spala lorda Alestera w ofierze dla Pana Światła, aby uzyskać dobre wiatry do Wschodnie Strażnicy. Po jego śmierci jego syn Alekyne przejmuje tytuł lorda Jasnej Wody, a dom Florent wciąż walczy za Stannisa.

Cytaty o Alesterze Edytuj

Ten człowiek jest pokonanyDavos Seaworth


Przypisy Edytuj

  1. o.P. – od Podboju Aegona.