FANDOM


Arrax był młodym smokiem związanym z księciem Lucerysem Velaryonem, podczas Tańca ze Smokami.

Opis Edytuj

Był wystarczająco dużym smokiem, aby mógł latać i być dosiadany, był jeszcze jednak młody i jeszcze nie rosły. Był pięć razy mniejszy, niż Vhagar.

Historia Edytuj

Arrax był jednym ze smoków dynastji Targaryen, prawdopodobnie jeszcze kiedy był w jaju został podarowany księciu Lucerysem Velaryonem i wykluł się na smoczej skale.

Arrax w czasie Tańca ze Smokami, był jeszcze młodym smokiem jednak zdolnym do latania i walki. Na początku wojny Lucerys poleciał na nim do Końca Burzy, do lorda Borrosa Baratheona. W tym samy czasie w zamku przebywał jego wuj Aemod Targaryen. Kiedy Luke wracał na swym smoku, został zaatakowany przez wuja i jego wielkiego smoka Vhagara, w wyniku tańca smoków, choć młody i szybki Arrax nie mógł się równać takiemu smokowi, jak Vhaga. Arrax został zabity tak samo jak jego pan. Zwłoki smoka i księcia Lucerysa znaleziono trzy dni potem, pod Końcem Burzy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki