FANDOM


Asher Forrester – drugi syn lorda Żelaznego Fortu Gregora Forrestera i lady Elissy Forrester z rodu Branfield, młodszy brat Rodrika oraz starszy brat Miry, Ethana, Talii oraz Ryona Forresterów oraz przyrodni brat Elsery i Josera Snowów. Wygnany za wąskie morze, gdzie poznał Beskhę, byłą niewolnicę, z którą się zaprzyjaźnił. Po tym jak dowiedział się od swego wuja, Malcolma Branfielda, o tym, że ród Forrester jest w niebezpieczeństwie, postanowił wrócić do Westeros.

Wygląd i charakter Edytuj

Asher odziedziczył cechy swej południowej matki, jasne blond włosy i zielone oczy. Jest silny i dobrze zbudowany, poza tym zapuszcza krótką blond brodę.

Asher ma trudny charakter, jest urodzonym wojownikiem, przy tym porywczym, pewnym siebie (do pewnego stopnia aroganckim) z nietuzinkowym poczuciem humory. Jest też awanturnikiem i cwaniaczkiem, lubi sobie dogadzać kobietami, piciem i walką. Mimo tego, Asher jest Forresterem dumnym z tego, że nim jest, kochającym głęboko swą rodzinę i dom – mimo przykrości, jaką mu wyrządziła, nigdy się jej nie wyrzekł, a kiedy przebywał na wygnaniu, tęsknił za rodzeństwem. Jest gotowy bronić rodziny nawet za najwyższą cenę. Asher jest doskonałym wojownikiem, o urodzonym instynkcie walki, groźnym z najróżniejszymi rodzajami broni. Po za tym jest bardzo charyzmatyczny, jest dobrym mówcą.

Historia Edytuj

Asher urodził się w Żelaznym Forcie jako drugi syn lorda Gregora Forrestera i lady Elissy Forrester z rodu Branfield. Wychowywał się z rodzeństwem: starszym bratem Rodrikiem oraz z młodszym Mirą, Ethana, Talią oraz Ryonem.

Jego nauczycielem walki był zbrojmistrz zamku ser Royland Degore, to on uczył jego i Rodrika. Za młodu Asher bawił się z gaju drzew żelaznych razem z starszym bratem Rodrikiem oraz młodszym rodzeństwem, potrafili oni spędzał długie godziny na zabawach.

Asher wyrósł na doskonałego wojownika, śmiertelnie groźnego, ale również i porywczego. Asher często wymykał się razem ze starszym bratem Rodrikiem z Żelaznego Fortu aby wypić trochę pitnego miodu, Asher zawsze chlał na umór i Rodrik musiał go zwykle odprowadzać do Fortu, pewnego razu jednak role się odwróciły, Rodrik przesadził z piciem i to Asher musiał go zaprowadzić do domu.

Asher dał się szybko poznać jako nieposłuszny syn i awanturnik. Młody Forrester jeździł od karczmy do karczmy, wszczynając awantury i sypiając z kolejnymi prostytutkami. Takie zachowanie szybko spowodowało gniew jego ojca, Asher nie dogadywał się z nim i ciągle kłócił, więc opiekę i pieczę nad nim przejął jego wuj Malcolm Branfield, z którym Asher dobrze się dogadywał (podzielali pogodny charakter i zamiłowanie do przygód).

W wieku 17 lat, Asher zakochał się w Gwyn Whitehill, córce lorda Highpoint Ludda Whitehilla, śmiertelnego, odwiecznego wroga rodu Forresterów, miłość ta spowodowała wiele krwi, aby zatrzymać ewentualną wojnę jaka mogła się z tego wywiązać, lord Gregor był zmuszony wygnać Ashera z Żelaznego Fortu.

Młody Forrester udał się na wygnanie do Essos, do niewolniczych miast Zatoki Smoków, dawniej Niewolniczej, gdzie starając się zarobić na swe utrzymanie został najemnikiem. Przez 4 lata pałętał się po Wolnych Miastach, sprzedając swój miecz, starając się nie myśleć o poprzednim życiu, które utracił. Mimo widocznego żalu do ojca, Asher nigdy nie obwinił reszty swojej rodziny o swe wygnanie, zachował głęboką lojalność i miłość do swych braci i sióstr, a także wciąż rozmyślał o możliwym powrocie do domu. W czasie swego wygnaniu poznał Beskhę, byłą niewolnicę-plagiatorkę, z którą się zaprzyjaźnił. Od tej chwili przez najbliższe lata Asher i Beskha trzymali się razem, razem podróżują, walcząc i zarabiając.


Przypisy Edytuj

  1. o.P. – od Podboju Aegona.