FANDOM


Wiki-wordmark
Gra o Tron Wiki jest stroną, którą może współtworzyć każdy. Wiadomo, nie każdy ma wystarczająco czasu, żeby to robić, lub też nie ma odpowiedniej wiedzy, czy po prostu brakuje chęci. Ale może odwiedza tę stronę kilka osób, które mogłyby pomóc przy rozbudowywaniu tej strony, a nie wie od czago zacząć. Dla nich właśnie piszę ten blog.

Co można robić?

  • Pisać nowe artykuły - Cały czas brakuje nam wielu artykułów, dotyczących miejsc, wydarzeń, stworzeń, czy postaci. Może je napisać całe od początku, a takich potencjalnych nowych artykułów istnieje bardzo wiele. Przykładowo można spojrzeć na tę LISTĘ, która nie jest kompletna, a zawiera mnóstwo propozycji na nowe artykuły.
  • Rozbudowywać artykuł - Część artykułów utworzono, ale brakuje im wielu informacji, które przydało by się dodać. Można to zobaczyć między innymi na przykładzie artykułu o Branie, który można rozwinąć na prawdę w dużym stopniu. Takich artykułów jest sporo, a żeby je znaleźć mogą się przydać takie dwie listy, jedna dotycząca ZALĄŻKÓW ARTYKUŁÓW, druga NAJKRÓTSZYCH ARTYKUŁÓW.
  • Dodawać zdjęcia - Aby artykuły wyglądały trochę barwniej warto dodawać do nich obrazki, to również przyczynia się do tego, że nasza wiki wznosi się na wyższy poziom. Aby znaleźć takie artykuły można skorzystać z tej LISTY, która może nie jest idelana, ale na pewno pomocna. Warto też nie zapominać o dodawaniu licencji, do obrazków, to znaczy przykładowo do obrazków z serialu wypadałoby dodawać ten szablon.
  • Wymianiać i dodawać infoboxy - czyli szablony, przy postaciach znajdujące się na górze artykułu po jego prawej stronie. Swego szablony infoboxów zostały zmienione, na takie które widać na przykład w artykule o Tyrione. Ale mimo zmiany, wciąż widać pozostałości po starych szablonach, jak w artykule o Branie. Warto byłoby je pozamieniać na obecny, czyli Szablon:Postać.
  • Dodawać kategorie - niektóre strony są słabo skategoryzowane, albo w ogóle. To też wypadałoby poprawić. A to mała LISTA artykułów, które nie mają kategorii.
  • Wdrażać własne pomysły - nasza strona jest otwarta na nowe pomysły, jeżeli takie macie to zapraszamy na forum, jeżeli spodobają się większosći może wprowadzić coś ciekawego.

To krótka lista czynności, które mogą pomóc rozbudować naszą encyklopedie. Jeżeli macie czas i chęci to zapraszamy do współpracy. Jeżeli nie macie konta, to zachęcamy do rejstracji. W sumie da się edytować bez konta, ale daje ono wiele dodatkowcyh możliwości, które bardzo ułatwią 'życie' na wiki.

Dlaczego warto pomagać na wiki?

  • Twoje artykuły może czytać mnóstwo fanów Pieśni Lodu i Ognia. W tym tygodniu odwiedziło nas ponad 71000 osób. Satysfakcja. :P
  • Twój artykuł może zostać wybrany, na artykuł miesiąca i znajdzie się na stronie głównej.
  • Wiki pozytywnie wciąga, trudno to wytłumaczyć, ale jak się zacznie, to jest to tak fajne, że ciężko skończyć.
  • Można przy okazji poznać ciekawych ludzi, o podobnych zainteresowaniach.

I wiele wiele innych. ;)

Jeżeli macie jakieś sugestie, chcecie wyrazić swoją opinię, czy coś w tym stylu zapraszam do pisania poniżej w komentarzach. ;)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki