FANDOM


Dziś/wczoraj HBO zaszczyciło nas pierwszym pełnoprawnym zwiastunem siódmego sezonu Gry o tron. Jak zwykle, ekipa edytorów w ciągu dwóch minut pokazała nam tak wiele, lecz opowiedziała tak niewiele. W tym blogu postaram się rozbić poniższy trailer na sceny wraz z wyjaśnieniami.

Game of Thrones Season 7 Official Trailer (HBO)01:49

Game of Thrones Season 7 Official Trailer (HBO)


Królewska Przystań

Królewska Przystań s7

Już w pierwszej scenie widzimy królową Cersei Lannister, wychodzącą na dziedziniec, na którym znajduje się wielka mapa Westeros. Wrogowie otaczają ich z każdej strony, lecz Cersei jest pewna, że nikt nie da rady walczyć z siłami Lannisterów. Między następnymi scenami widać wstawkę z Gregorem Clegane czy też Górą w nowym wdzianku, bardzo pasującym do motywu Królowej Cersei I.

Smocza Skała

Daenerys Dragonstone s7

Daenerys w końcu trafia do Westeros! Po tylu latach działań i planów. Wszystko zaczęło się od jej ukochanego braciszka, lecz w końcu jesteśmy na ostatniej prostej, co zarówno cieszy jak i smuci. Daenerys pierwszy raz od swoich narodzin jest na Smoczej Skale. Tutaj narodziła się w trakcie sztormu, stąd jej przydomek Zrodzona z burzy. Targaryeńska królowa klęka, by dotknąć swojej ojczystej ziemi. Gdzieś z góry całą scenę obserwuje Melisandre, wydalona z Winterfell przez Jona Snow. Czyżby to ona mogła być łącznikiem między królestwem Północy, a królestwem Daenerys? Później Daenerys i Tyrion obmyślają kolejne strategie no stole pierwszego Targaryeńskiego władcy, który przybył do Westeros z Essos, zupełnie jak ona. Kolejne sceny przedstawiają białowłosą królową zasiadającą na tronie Smoczej Skały. Kolejny cel – Żelazny Tron.

Smocza Skała s7


Gdzieś niedaleko zamku Tyrion podbiega do klifu, przy którym latają smoki Daenerys – Drogon, Rhaegal i Viserion.

Tyrion trailer s7

Krainy Zachodu

Lannisport

Dochodzi do, prawdopodobnie, pierwszego starcia między wojskami Daenerys i Cersei. Nieskalani napadają na miasto bronione przez żołnierzy Lannisterów. Najbardziej prawdopodobne wydają się dwa cele – Lannisport, bądź Casterly Rock, siedziba rodu Lannisterów. Warto dodać, że Jaime nie należy już do Gwardii Królewskiej, a więc władza nad Krainami Zachodu i Casterly Rock jest jego. Żołnierzom Daenerys z łatwością udaje się pokonać opuszczone miasto. Cersei prawdopodobnie zebrała większość żołnierzy w stolicy. Ciekawe czy w tym planie maczał palce Tyrion.

Winterfell

Jon

Tymczasem cała Północ zbiera siły przed nadejściem prawdziwej wojny i prawdziwego zła, nadchodzącego zza Muru. Ze zwiastunu wynika raczej, że przybycie matki smoków niewiele ich obchodzi, jednak nie mamy co do tego pewności. W Winterfell zjawia się wielu lordów oraz dzicy. Przybyła tam także Brienne. Między scenami Davos wyjaśnia, że jeśli się nie zjednoczą, to wszyscy zginą. „A kogo obchodzi czyj trup zasiądzie na Żelaznym Tronie?” Jego słowa są prawdziwe i słuszne.

Littlefinger & Jon

W międzyczasie Littlefinger skrycie rozmawia z Sansą. Możemy się domyślać o co chodzi, lecz większość strzałów będzie najpewniej celna. Baelish pragnie władzy. Moja teoria – próbuje namówić Sansę, żeby przejęła Winterfell jako prawowita Starkówna. Później w grobowcach Starków, tuż przy posągu biologicznej matki bękarta, Littlefinger rozmawia (a przynajmniej tak to wygląda) z Jonem, który nie wytrzymuje i łapie go za gardło. Miłe nawiązanie do sezonu pierwszego, w którym Ned prawie udusił Petyra, kiedy ten zaprowadził go do burdelu, w którym ukrywała się Catelyn (nostalgłem [*]).

Za Murem

North

Jon, dzicy oraz zapewne żołnierze Północy wyruszają na ekspedycję za Mur. Sceny te są mocno tajemnicze i nie zdradzają nam wiele. Uciekają. Zapewne przed Białymi Wędrowcami/Innymi. Jon znów w dzikich łaszkach.

Pozostali

Arya

Zwiastunowa Arya nie dotarła jeszcze do Winterfell. Nie wiadomo, czy zdąży spotkać się z Jonem, zanim ten wyruszy za Mur. Na trailerze widać ją w lesie przy ognisku, oraz kiedy szuka czegoś pod łóżkiem(?).

Romanse

Couples

Wygląda na to, że Szary Robak i Missandei przejdą w końcu do rzeczy. Zupełnie jak Ellaria Sand i Yara Greyjoy. Co ciekawe, żadna z tych czterech osób męskich narządów nie posiada.

Bitwa morska

Theon i Yara najprawdopodobniej zderzą się ze swoim stryjem, Euronem. Scena przedstawia przerażonego Theona, wybuch na statku oraz kogoś, skaczącego do wody, by uniknąć płomieni.

Jorah Mormont

Ręka Joraha

Jorah żyje, chociaż już tak dobrze to pewnie się nie ma. Na trailerze widać jego rękę, pokrytą grubymi, kamiennymi łuskami. To gilotyna czy może raczej izolatka?

Wielka bitwa

Battle

Wygląda na to, że w tym sezonie nie zabraknie wielkiej potyczki, takiej jak bitwa bękartów z poprzedniego sezonu. Ujęcia pokazują dothraków – rzeźników lannisterskiej armii. Cały zwiastun zamyka Drogon przelatujący nad polem bitwy.


I to by było na tyle. Powiem jedno – hype na całego, moi mili!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki