FANDOM


Merge-arrows
Zasugerowano, aby zintegrować ten artykuł z artykułem Wiara Wojująca.
Niby to samo, ale coś innego.
Bracia Ubodzy to jeden z dwóch starożytnych zakonów militarnych zaprzysiężonych Wierze w Siedmiu. Zakon powszechnie znany jest jako Wojująca Wiara. Ich symbolem jest czerwona siedmioramienna gwiazda.

Charakterystyka Edytuj

Bracia Ubodzy to zakon znany jako Gwiazdy, ze względu na siedmioramienną gwiazdę, która jest ich symbolem. Czerwona gwiazda pochodzi z czasów Inwazji Andalów, kiedy to zagorzali wojownicy wycinali sobie na skórze siedmioramienną gwiazdę. Drugi zakon to „Miecze” czyli Synowie Wojownika.

Bracia Ubodzy bronią wędrowców na drogach, eskortują pielgrzymów między septami. Odpowiadają tylko przed Wielkim Septonem. Wierzą, że przemawia przez niego bóg. W przeciwieństwie do Synów Wojownika, Bracia Ubodzy przyjmują ludzi ze wszystkich grup społecznych, niezależnie od urodzenia, płci czy pozycji społecznej, choć w bitwie prowadzą ich Synowie Wojownika. Nie są szkoleni ani dobrze uzbrojeni, tak jak Synowie Wojownika, ale stanowią większość armii Wiary. Jest to lekko uzbrojona piechota, broń mają taką, jaką znajdą lub zrobią sami. Często są to topory i pałki. Ich symbolem jest czerwona gwiazda na białym tle. Niektórzy wycinają sobie ją na skórze.

Zakon został brutalnie rozgromiony przez króla Maegora Okrutnego, ponieważ uczestniczył w rebeliach po śmierci Aegona Zdobywcy. Potem Jaehaerys Pojednawca ułaskawił wszystkich pozostałych członków, ale zakończył działanie zakonu.

Podczas Wojny Pięciu Królów nowy Wielki Septon uzyskał zgodę na przywrócenie zakonu po negocjacjach z królową regentką Cersei Lannister, która zniosła prawo zakazujące zakonom zbroić się. Tak zakon odrodził się. Większa część Braci Ubogich to Wróble, słuchają się nowego Wielkiego Septona, zwanego przez wielu Wielkim Wróblem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.