FANDOM


Bractwo z Królewskiego Lasu – grupa banitów działająca za panowania Aerysa II. Działali w Królewskim Lesie, stali się znani, gdy porwali kilku szlachetnie urodzonych. W końcu stali się tak uciążliwi, że król Aerys wysłał oddział żołnierzy pod dowództwem członków z Gwardii Królewskiej, aby rozprawili się z nimi. Lord Sumner Crakehall i jego dwaj giermkowie - Jaime Lannister i Merrett Frey – również brali w tym udział.

Rozwiązanie Bractwa Edytuj

Ludzie z Królewskiego Lasu udzielali Bractwu schronienia przed oddziałami królewskimi. Ser Arthur zyskał zaufanie ludu, który wierzył, że tylko Bractwo dba o ich prawa. Ser Arthur poprosił króla o lepsze traktowanie ludu z Królewskiego Lasu i dopilnował, żeby oddziały królewskie płaciły za każdą rzecz, jaką zabiorą ludziom. W wyniku tego lud stał się posłuszny królewskim oddziałom, które mogły teraz polować na Bractwo. Bractwo nie mogło już bezkarnie chodzić po Królewskim Lesie.

W starciach z banitami, w tym z Uśmiechniętym Rycerzem i przywódcą, Simonem Toyne, brali udział: młody Jaime Lannister, ser Arthur Dayne i ser Barristan Selmy. Ser Barristan Selmy zabił Simona Toyne, a ser Arthur Dayne Uśmiechniętego Rycerza.

Wśród członków Bractwa byli: Wenda Biała Łania, Oswyn Długa Szyja Trzykrotnie Powieszony, Brzuchaty Ben i Ulmer. Wszyscy powyżsi członkowie nie żyją, oprócz Ulmera, który dołączył do Nocnej Straży, by uniknąć egzekucji.

Pieśń Edytuj

Fragment pieśni, którą napisano o Bractwie:

Każdy musiał im oddać swe złoto,
rękę każda oddała im panna.
Och, bracia z królewskiego lasu,
straszliwych banitów kompania...

 Jest też inna pieśń – o Brzuchatym Benie i gęsi Wielkiego Septona, ale jest głupawa.

Znani członkowie Edytuj

  • Simon Toyne
  • Uśmiechnięty Rycerz
  • Wenda Biała Łania
  • Oswyn Długa Szyja Trzykrotnie Powieszony
  • Brzuchaty Ben
  • Strzelec Dick
  • Ulmer