FANDOM


Ser Colin Florent – rycerz i członek rodu Florentów, czwarty syn i piąte dziecko lorda Florenta, najmłodszy brat lorda Alestera, ser Axella, Ryama oraz lady Rylene Florentów. Pastuje on funkcje kasztelan Jasnej Wody. Ma trójkę dzieci, Omera, Delenę i Merrella. Jest dziadkiem Edrica Storma oraz Alester i Renly Norcorossów.

Historia Edytuj

Colin urodził się jako czwarty syn i najmłodszy z rodzeństwa lorda Alestera Florenta, jego pozostały rodzeństwem byli dwaj bracia Axell i Ryam oraz siostra Rylene. W bliżej nie określonym czasie został pasowany na rycerza i został kasztelanem Jasnej Wody.

Ożenił się z nieznaną kobietą i spłodził troje dzieci, najstarszego syna Omera, córkę Delenę i syna Merrella. Jego najstarszy syn, Omer, został wysłany do Cytadeli gdzie został maesterem, a swego drugiego syna wysłał jako giermka na Arbor, do lord Paxtera Redwynea.

Ze swą córką miał duże problemy, w czasie wesela jej kuzynki lady Selyse Florent ze Stannisem Baratheonem wybuchł skandal: Delena, służąc jako służka Selyse, w czasie wesela wpadła w oko bratu Stannisa, królowi Robertowi I Baratheonowi. Ten zabrał Delenę do pokojów swego brata i wziął ja na ślubnym łoży brata, kiedy ten tańczył ze swą żoną. Potem z tego związku urodził się Edric Storm, ponieważ Edric był szlachetnie urodzony z obu stron został uznany przez swego ojca za swego syna, jednak Stannis uznał, że przez swój czy Robert zhańbił ród Florentów, przez co zaraz po urodzeniu się Edrica został wysłany na wychowanie do najmłodszego Baratheona, lorda Końca Burzy Renly’ego Baratheona.

Colin miał znów problem z wydaniem zhańbionej córki, jednak otrzymał propozycje małżeństwa od Tywina Lannistera, lorda Casterly Rock. Delena miała wyjść za jego karłowatego młodszego syna Tyriona, jednak Colin uznał to za zniewagę i odmówił, a Delenę wydał za jednego ze swych domowych rycerzy, ser Hosmana Norcrossa.

Wkrótce narodziły mu się dwa wnuki: pierwszy Alester Norcross i drugi Renly Norcross.

Po wybuch Wojny Pięciu Królów, lord Alester wymaszerował na wojnę, jednak pozostawił swego syna i Colina jako opiekuna i kasztelana Jasnej Wody. Mimo że król Stannis spala Alestera, dom Florent i Jasna Woda wciąż pozostają mu wierne, a nowym lordem zostaje syn Alestera, Alekyne Florent.

Obecnie ser Colin nadal przebywa w Jasnej Wodzie, szykując twierdzę pod oblężenie Tyrellów, którym Jasna Woda została przydzielona przez Żelazny Tron.