Fandom

Westeros&Essos

Czarny Nurt

1038stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Czarny Nurt (ang. Blackwater Rush) - duża rzeka w południowym Westeros, na której spotykają się granice Skały, Dorzecza, Krainy Korony i Reach. Płynie z zachodnich wzgórz i gór na wschód w kierunku morza, mijając po drodze Kamienny Sept i stolicę, Królewską Przystań.

Rzeka jest tak szeroka jak jej ujście do Zatoki Czarnego Nurtu i jest żeglowna, nawet dla dużych galer do pewnej odległości w górę rzeki. Z tego powodu jest główną arterią handlową i transportową dla centrum kontynentu. Ujście Czarnego Nurtu w Królewskiej Przystani jest teraz bronione przez wieże i ogromny łańcuch, zbudowany na zlecenie Tyriona Lannistera krótko przed Bitwą o Czarny Nurt, aby zapobiec lądowaniu wrogich sił po zachodniej części miasta. Weterani tej bitwy tytułują się „z Czarnego Nurtu”, by podkreślić ich udział w obronie miasta.

Różany Trakt przecina Czarny Nurt przy wjeździe do stolicy (prom), a Złoty Trakt dalej w górze rzeki (nie jest jasne, czy to prom, czy most).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki