FANDOM


Ser Denys Mallister jest rycerzem i członkiem Domu Mallisterów, stryjkiem lorda Jasona Mallistera, członkiem Nocnej Straży i dowódcą Wieży Cieni od 33 lat.

Wygląd i charakter Edytuj

Denys jest stary. Ma niebiesko - szare oczy i długą biała brodę, stracił prawie wszystkie włosy na głowie, nadal jednak ma zęby, zawsze chodzi ubrany na czarno, a swój płaszcz zapina srebrną spinką w kształcie orła, herbu swego rodu

Denys jest dobrze wychowany i uprzejmy, ostrożny i rycerski. Ponieważ Mallisterowie przejawiają wrodzoną wrogość wobec Żelaznych Ludzi, jego największym wrogiem jest Cotter Pyke, dowódca Wschodniej Strażnicy.

Historia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Denys urodził się w Seagardzie około 245 o.P., jako członek Rodu Mallisterów, był młodszym synem i wujkiem obecnego lorda Jasona Mallistera, został dobrze wychowany. W wieku 12 lat wygrał swój pierwszy turniej rycerski. Podobnie, jak wszyscy Mallisterowie, ma wrodzoną wrogość do Żelaznych Ludzi. W wieku 18 lat został pasowany na rycerza.

Nocna Straż Edytuj

W bliżej nieznanym czasie Denys wstąpił do Nocnej Straży, przez lata piął się w górę hierarchii straży, aż został dowódcą Wieży Cieni, położonej w górach strażnicy. Kandydował dwa razy na stanowisko lorda dowódcy, jednak raz przegrał, a za drugim razem poparł kandydaturę Jeora Mormonta. Jego największym i znienawidzonym wrogiem stał się Żelazny Człowiek, Cotter Pyke dowódca Wschodniej Strażnicy. Przeczuwając konflikty w przyszłości, lord dowódca Mormont trzymał zawsze Denysa i Cottera jak najdalej od siebie. W pewnym sensie Denys doprowadził do dezercji swego najlepszego zwiadowcy Mance Raydera, który nosił czarny płaszcz połatany czerwonym aksamitem, który dostał w podarunku od dzikich. Ser Denys nalegał by Rayder zmienił płaszcz na czarny, co doprowadziło Mance'a do dezercji.

Gra o Tron Edytuj

Kiedy Tyrion Lannister odwiedził Mur, Ser Denys wciąż pozostawał dowódcą Wieży Cieni. Lord Mormont twierdził, że Mallister ma pod rozkazami około 200 ludzi, a wśród nich jednego z najlepszych zwiadowców Qhorina Półrękiego, który pełnił obowiązki drugiego dowódcy Wieży Cieni, czyli zastępcy Denysa. Miał on poza nim pod rozkazami jeszcze kilku dobrych zwiadowców. Denys wysłał wiadomości do lorda dowódcy, że w okolicach gór dzicy palą ogromne ogniska i przemieszczają się na południe. Jego ludzie złapali także dzikiego, który po przesłuchaniu wyznał, że Król za Murem, Mance Ryder zbiera armię i jednoczy dzikich, te informacje także wysłał do lorda dowódcy.

Starcie Królów Edytuj

Kiedy lord dowódca wyruszył na wyprawę za mur, Denys pozostał w strażnicy, jednak wysłał 100 swoich ludzi pod dowództwem Qhorina Półrękiego.

Nawałnica Mieczy Edytuj

Ludzie z Wieży Cieni brali udział w bitwie o Most Czaszek, gdzie udało im się go obronić. Po pokonaniu armii dzikich i śmierci lorda dowódcy, Ser Denys opuścił Wieżę Cieni i udał się do Czarnego Zamku, aby wziąć udział w głosowaniu na nowego lorda dowódcę. Ser Denys był jednym z kandydatów. Jego największy rywal, Cotter Pyke, również był kandydatem, ponieważ oboje mieli tyle samo głosów aby zwyciężyć, Samwell Tarly, nie chcąc dopuścić, by do władzy doszedł pionek Lannisterów, Janos Slynt, zaproponował, aby Denys poparł kandydaturę Jona Snowa. Choć Ser Mallister był do tego skłonny, stwierdził, że sam byłby lepszym dowódcą. Dzięki podstępowi Samwella, który rozpowiedział wśród braci wieść, że jeśli sami nie wybiorą nowego lorda dowódcy, król Stannis Baratheon powoła na to stanowisko Cottera Pyke'a. Choć obaj z Cotterem się nienawidzili, dochodzą do wniosku, że kandydatura Snowa byłaby najlepsza. Denys popiera Jona, tak samo czyni Cotter Pyke, dzięki czemu Jon Snow zostaje 998 lordem dowódcą Nocnej Straży.

Uczta dla Wron Edytuj

Po wyborach Ser Denys wrócił do Wieży Cieni.

Taniec ze Smokami Edytuj

Mallister wysyłał regularnie listy do Czarnego Zamku. Ponieważ w wyprawie za Mur stracił większość ludzi, prosił o nowych, lord dowódca wysłał dwóch swych przyjaciół, Haldera i Toddera oraz 10 dzikich. Z tych ostatnich posiłków Denys nie był zadowolony, napisał więc list do lorda Snowa, że im nie ufa, ale ostatecznie zgadza się na taką pomoc. Mallister wysłał również wiadomość do lorda Snowa, że jego ludzie widzą ogniska, płonące w górach.