Fandom

Westeros&Essos

Edwyn Frey

1027stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Edwyn Frey - najstarszy syn ser Rymana Freya, wnuk ser Stevrona Freya i Corenna Swann i prawnuk lorda Przeprawy Waldera Freya i jego pierwszej żony Perry Royce. Jest żonaty z Janyce Hunter, ma razem z nią jedną córkę Waldę Frey. Starszy brat Czarnego Waldera i Petyra. Po śmierci ojca został dziedzicem Bliźniaków, jednak jego prawa są zagrożone przez jego młodszego brata Czarnego Waldera.

Wygląd i Charakter Edytuj

---

Historia Edytuj

Edwyne urodził się gdzieś między 259 LA lub 278 LA, w Bliźniakach, jako najstarszy syn ser Rymana Freya, wnuk ser Stevrona Freya i prawnuk lorda Waldera Freya. Ma dwóch młodszy braci Czarnego Waldera i Petyra. Edwyn szczerze nienawidzi swojego młodszego brata Czarnego Waldera, którego oskarżał o próby odebrania mu dziedzictwa, gdyż podobno spał on nawet z jego żoną. Edwyne poślubił lady Janyce Hunter z którą ma jedną córkę Walda Frey.

Starcie Królów Edytuj

Po śmierci jego dziadka od ran odniesionych podczas bitwy pod Oxcross, jego ojciec został nowym dziedzicem Bliźniaków. Przed wojną Edwyne był trzeci w kolejności sukcesji, za swym ojcem i dziadkiem. Po bitwie zostaje dziedzicem ojca i drugim w kolejności sukcesji.

Nawałnica Mieczy Edytuj

---

Uczta dla Wron Edytuj

---


Małżeństwo i Potomstwo Edytuj

Edwyn poślubił lady Janyce Hunter, razem mają jedno dziecko córkę :

  • Walda Frey (AL 290/291) - jedyne dziecko Edwyna i Janyce, jest druga w kolejce do dziedziczenia Przeprawy zaraz za swym stryjem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki