FANDOM


Lord Ethan Forrester – trzeci syn i czwarte dziecko lorda Gregora Forrestera i lady Elissy Forrester z rodu Branfield, jest młodszym bratem Rodrika, Ashera i Miry, bratem bliźniakiem Talii oraz starszym bratem Ryona. Przyrodni brat Elsery i Josera Snowów. Jego wujem jest Malcom Branfield. Po śmierci ojca zostaje nowym lordem Żelaznego Fortu oraz głową rodu Forresterów. Został zamordowany przez Ramsaya Snowa.

Wygląd i charakter Edytuj

W odróżnieniu od swych starszych braci, Ethan nie jest typem wojownika, nigdy za bardzo nie interesowała go walka. Od sprawności fizycznej, znacznie bardziej wolał sprawność umysłu, dużo czytał i grał na lutni. Wyjątkową miłością otaczał drzewa żelazne i gaj, w którym spędzał czas. Ethan bardzo mocno kochał grać na lutni, potrafił to robić nawet godzinami, zaszywając się w gaju razem ze swą siostrą bliźniaczką Talią, która śpiewała mu do gry. Ethan jest bardzo związany ze swoją rodziną, a w szczególności z siostrą bliźniaczka Talią oraz bratem Ryonem. Wydarzenia z Wojny Pięciu Królów spowodowały, że młody Ethan został lordem Żelaznego Fortu i spadła na niego wielka odpowiedzialność utrzymania rodu.

Historia Edytuj

Ethan urodził się w Żelaznym Forcie jako trzeci syn lord Gregora Forrestera i lady Elissy Forrester z rodu Branfield. W czasie tej ciąży lady Elissa marzyła o dziewczynce, jednak narodził się syn – Ethan zawodził długie godziny, dopóki kilka godzin później na świat nie przyszła jego siostra bliźniaczka Talia. Ethan w odróżnieniu od braci Rodrika i Ashera nie miał talentu do miecza i wojaczki, zresztą nie interesowało go to zbytnio, znacznie bardziej interesowały go żelazne drzewa, książki i jego lutnia. Ethan był doskonałym śpiewakiem i często spędzał długie godziny na graniu na lutni, podczas gdy jego siostra bliźniaczka Talia śpiewała mu do muzyki.

W młodości Ethan godzinami przesiadywał razem ze swym rodzeństwem siostrą Talią i braćmi Asherem i Rodrikiem w gaju wśród drzew, bawiąc się i ciesząc beztroską.

Żelazo z Lodu Edytuj

Ethan jest jedną z głównych trzech postaci, którymi przyjdzie nam kierować w rozdziale Żelazo z Lodu. Po śmierci swego ojca, lorda Gregora Forrestera i najstarszego brata Rodrika Forrestera, zamordowanych na Krwawych Godach, Ethan zostaje nowym lordem Żelaznego Fortu i panem rodu Forresterów (jego starszy brat Ashera został wygnany do Essos).


Przypisy Edytuj

  1. o. P. – od Podboju Aegona.