FANDOM


Ser Flement Brax – rycerz i członek rodu Brax, trzeci syn Androsa Braxa, młodszy brat Tytosa i Roberta. Ożenił się z lady Morią Frey, z którą ma troje dzieci Roberta, Waldera i Jona. Obecny dziedzic Hornvale.

Historia Edytuj

Flement urodził się jako trzeci syn lorda Androsa Braxa. Miał dwóch starszy braci Tytosa i Roberta. Poślubił Morię Frey, trzecią córkę lorda Waldera Freya z Bliźniaków i jego czwartej żony lady Alyssy Blackwood, razem mają trójkę synów Roberta, Waldera i Jona.

Gra o tron Edytuj

Po porwaniu Tyriona Lannistera przez Catelyn Stark, lord Tywin Lannister zwołuje swoje chorągwie, ród Braxsów wypełniając swój obowiązek dołącza do armii Lannisterów.

Kiedy Tyrion przybywa razem z górskimi klanami do obozu swego ojca, ser Flement wychodzi mu na spotkanie z grupą konnych i jest zdziwiony jego widokiem, informuje go również że Tywin zajął karczmę na rozdrożu.

Flement bierze udział w bitwie nad Zielonymi Widłami, stacjonuje na prawym skrzydle składającym się z kawalerii, jego dowódcą jest ser Addam Marbrand.

Małżeństwo i Potomstwo Edytuj

Ser Flement ożenił się z lady Morią Frey trzecią córką i siedemnastym dzieckiem lorda Przeprawy Waldera Freya i jego czwartej żony lady Alysse Blackwood. Razem mają trójkę synów :


Przypisy Edytuj

  1. o.P. – od Podboju Aegona.