Wikia

Westeros&Essos

Strona główna

830stron na
tej wiki
Dyskusja0Każdy może tu edytować, nawet niezarejestrowany użytkownik. Poleca się jednak założenie konta. Mamy 4686 stron, w tym 830 artykułów. Aktualnie edytuje tu 8 użytkowników, w tym 2 to administratorzy. Nawet jeżeli się nie zarejestrujesz, obowiązuje cię regulamin tej wiki oraz Zasady Użytkowania Wikii.


~ Wylosuj inny! ~


Portal
Polecany artykuł
Westeros HBO.png
Westeros jest kontynentem, położonym na dalekim zachodzie w znanym świecie. Jest oddzielone od kontynentu Essos przez podłużny zbiornik wodny, zwany Wąskim Morzem. Większość wydarzeń z powieści i serialu ma miejsce właśnie na Westeros.
Niemal cały kontynent, z wyjątkiem obszarów za Murem, jest zarządzany przez pojedynczą jednostkę polityczną, znaną jako Siedem Królestw, która utrzymuje wierność Królowi Andalów i Pierwszych Ludzi, zasiadającemu na Żelaznym Tronie, w mieście Królewska Przystań. Terminy „Siedem Królestw” i „Westeros” używane są zamiennie.
Westeros graniczy na zachodzie z Morzem Zachodzącego Słońca, na południu z Morzem Letnim oraz od wschodu z Morzem Wąskim i Drżącym Morzem. Północne tereny kontynentu są... Czytaj dalej! ➨
Następny odcinek
Season 6 Poster.jpg

Pon, 13 czerwca 2016, 00:00
Media
Kanał Gra o tron Wiki na YouTube!


Współpraca

Arrowwersum Wiki Assassin's Creed Wiki Awatar Wiki Gothicpedia Once Upon a Time Wiki Skazany na Śmierć Wiki Thor Wiki


Gra o tron Wiki chętnie wymienia się linkami z innymi stronami.
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zgłoś swoją stronę tutaj!

Więcej od Wikii

Losowa wiki