Fandom

Westeros&Essos

Strona główna

1040stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 UdostępnijKażdy może tu edytować, nawet niezarejestrowany użytkownik. Poleca się jednak założenie konta. Mamy 5172 stron, w tym 1040 artykułów. Aktualnie edytuje tu 12 użytkowników, w tym 3 to administratorzy. Nawet jeżeli się nie zarejestrujesz, obowiązuje cię regulamin tej wiki oraz Zasady Użytkowania Wikii.


~ Wylosuj inny! ~


Portal
Polecany artykuł
Westeros HBO.png
Westeros jest kontynentem, położonym na dalekim zachodzie w znanym świecie. Jest oddzielone od kontynentu Essos przez podłużny zbiornik wodny, zwany Wąskim Morzem. Większość wydarzeń z powieści i serialu ma miejsce właśnie na Westeros.
Niemal cały kontynent, z wyjątkiem obszarów za Murem, jest zarządzany przez pojedynczą jednostkę polityczną, znaną jako Siedem Królestw, która utrzymuje wierność Królowi Andalów i Pierwszych Ludzi, zasiadającemu na Żelaznym Tronie, w mieście Królewska Przystań. Terminy „Siedem Królestw” i „Westeros” używane są zamiennie.
Westeros graniczy na zachodzie z Morzem Zachodzącego Słońca, na południu z Morzem Letnim oraz od wschodu z Morzem Wąskim i Drżącym Morzem. Północne tereny kontynentu są... Czytaj dalej! ➨
Następny odcinek
GOT Season 7 Poster.jpg

Pon, 17 lipca 2017, 03:00
Media
Kanał Gra o tron Wiki na YouTube!


Współpraca

Arrowwersum Wiki Assassin's Creed Wiki Awatar Wiki Gothicpedia Once Upon a Time Wiki Skazany na Śmierć Wiki Thor Wiki


Gra o tron Wiki chętnie wymienia się linkami z innymi stronami.
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zgłoś swoją stronę tutaj!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki