Fandom

Westeros&Essos

Strona główna

902strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.Każdy może tu edytować, nawet niezarejestrowany użytkownik. Poleca się jednak założenie konta. Mamy 4777 stron, w tym 902 artykułów. Aktualnie edytuje tu 8 użytkowników, w tym 3 to administratorzy. Nawet jeżeli się nie zarejestrujesz, obowiązuje cię regulamin tej wiki oraz Zasady Użytkowania Wikii.


~ Wylosuj inny! ~


Portal
Polecany artykuł
Westeros HBO.png
Westeros jest kontynentem, położonym na dalekim zachodzie w znanym świecie. Jest oddzielone od kontynentu Essos przez podłużny zbiornik wodny, zwany Wąskim Morzem. Większość wydarzeń z powieści i serialu ma miejsce właśnie na Westeros.
Niemal cały kontynent, z wyjątkiem obszarów za Murem, jest zarządzany przez pojedynczą jednostkę polityczną, znaną jako Siedem Królestw, która utrzymuje wierność Królowi Andalów i Pierwszych Ludzi, zasiadającemu na Żelaznym Tronie, w mieście Królewska Przystań. Terminy „Siedem Królestw” i „Westeros” używane są zamiennie.
Westeros graniczy na zachodzie z Morzem Zachodzącego Słońca, na południu z Morzem Letnim oraz od wschodu z Morzem Wąskim i Drżącym Morzem. Północne tereny kontynentu są... Czytaj dalej! ➨
Następny odcinek
Season 6 Poster.jpg

Pon, 13 czerwca 2016, 00:00
Media
Kanał Gra o tron Wiki na YouTube!


Współpraca

Arrowwersum Wiki Assassin's Creed Wiki Awatar Wiki Gothicpedia Once Upon a Time Wiki Skazany na Śmierć Wiki Thor Wiki


Gra o tron Wiki chętnie wymienia się linkami z innymi stronami.
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zgłoś swoją stronę tutaj!

Więcej w Fandom

Losowa wiki