FANDOM


Harrenhal
Harrenhal – największy zamek w Siedmiu Królestwach. Został wybudowany na polecenie Harrena Czarnego, wykorzystał on zniewoloną ludność Dorzecza do jego budowy. Znajduje się w Dorzeczu, na północnym brzegu jeziora Oko Boga. Od Podboju stało się ciemnym i zimnym miejscem.

Zamek posiada pięć wież niesamowitej wielkości, z równie wielkimi murami. Ściany budowli są bardzo grube, a zamkowe komnaty są budowane na tak wielką skalę, że byłaby ona bardziej komfortowa dla gigantów niż ludzi. Właściciele zamku byli jednymi z najbogatszych ludzi w Westeros, mającymi ogromne połacie żyznej ziemi.

Harrenhal obejmuje trzy razy więcej ziemi niż Winterfell, a jego budynki są o wiele większe. Jego stajnie mogą pomieścić tysiąc koni, a jego kuchnie są tak duże jak Wielka Sala w Winterfell. 

Zamek posiada ponurą sławę gdyż rody które były w jego posiadaniu, albo straciły swą potęgę i znalazły się na skraju wymarcia, albo wymarły. Krążą plotki jakoby w nocy Harrenhal nawiedzały duchy i zjawy. 


v  d  e
Lord: brak, wygasły Dziedzic:
House Baelish Main Shield
Siedziba: Orle Gniazdo (regent) / Paluchy / Harrenhal (tytularnie) Ziemie: Dolina / Dorzecze (tytularnie)
Tytuł(y): Lord Harrenhal
Przodkowie:BaelishBaelish – ojciec PetyraBaelish – dziadek Petyra
Zmarli członkowie:Petyr Baelish
Domownicy:Lothor BruneOlyvarRos

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.