FANDOM


Ta strona to zalążek artykułu.
GoT stub biały
Jeśli możesz, rozbuduj go, wprowadzając brakującą zawartość.

Inni (ang. The Others) lub w serialu Biali Wędrowcy (ang. White Walkers) – człekokształtni nieumarli, egzystujący na dalekiej północy, poza Murem. Na początku powieści wspomniano, że nie widziano ich od ośmiu tysięcy lat. Są dosyć popularni w kulturze Westeros. Chociaż niewielu w nich wierzy, to są bohaterami licznych mitów, legend i opowiadań niań oraz, co ciekawe, ich nazwy używa się jako swego rodzaju przekleństwa np. „Niech inni porwą…”.

Walczą za pomocą lodowych ostrzy, a zginięcie z ich ręki, lub dotknięcie przez nich już nieżyjącego, oznacza przemianę w jednego z nich (warto też zaznaczyć, że po przemianie oczy ofiary stają się niebieskie). Są niewrażliwi na ataki wszelkiego typu z wyjątkiem podpalenia (o czym także wspominają legendy), broni wykonanej ze smoczego szkła, czyli obrobionego obsydianu oraz valyriańskiej stali.

Mogą oni wskrzeszać nieżywych ludzi, a także zwierzęta, którzy stają się ich nieporadnymi sojusznikami. Według opowiadań podczas pierwszej inwazji na Westeros dosiadali oni ogromnych pająków.

Warto dodać że inni zostali stworzeni przez dzieci lasu do obrony przed Pierwszymi Ludźmi. Dowiadujemy się o tym z wizji Brana Starka.