FANDOM


GoT stub

Ta strona to zalążek artykułu.
Jeśli możesz, rozbuduj go, wprowadzając brakującą zawartość.

Jojen Reed – jedyny syn Howlanda Reeda i młodszy brat Meery Reed. Jojen jako dziecko został nawiedzony przez Trójoką Wronę, która dała mu dar bycia zielonym jasnowidzem i śnienia zielonych snów.[1] Na początku Wojny Pięciu Królów Jojen miał sen, w którym widział zakutego w łańcuchy wilka, którego próbowała uwolnić Trójoka Wrona. Po tym wydarzeniu ojciec wysłał go wraz z siostrą do Winterfell. Jojen będąc w Winterfell pomagał zrozumieć Branowi Starkowi jego moc wargowania. Wraz z nim, swoją siostrą i Hodorem udali się w stronę Muru, w celu odnalezienia Trójokiej Wrony. Dzięki pomocy Zimnorękiego, przeszli tajemnym tunelem przez Mur i udali się w dalszą wędrówkę na Północ. Aktualnie Jojen przebywa w jaskini pod wielkim sercem czardrzewem, gdzie Bran pobiera nauki od Trójokiej Wrony.

W serialu losy Jojena są zmienione, gdyż ginie on zabity przez nieumarłych przed wejściem do jaskini, w której przebywa Trójoka Wrona. W jego rolę wciela się Thomas Brodie-Sangster.

Pojawienia Edytuj

POJAWIENIA W SEZONIE III
Valar Dohaeris Mroczne skrzydła, mroczne słowa Ścieżka kar A teraz jego warta dobiegła końca Pocałowana przez ogień
Wspinaczka Niedźwiedź i dziewica cud Drudzy Synowie Deszcze Castamere Mhysa
POJAWIENIA W SEZONIE IV
Dwa miecze Lew i Róża Wyzwoliciel z łańcuchów Wierny Przysiędze Pierwszy tego imienia
Prawa ludzi i bogów Przedrzeźniacz Góra i Żmija Strażnicy na Murze DzieciPrzypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Nawałnica mieczy, rozdział 9, Bran I.
  2. o. P. – od Podboju Aegona.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.