FANDOM


Stoney Sept Pin

Lokalizacja miasta.

Kamienny Sept (ang. Stoney Sept) – duże miasto w Dorzeczu, w regionie kontrolowanym przez Tullych z Riverrun. Miasto jest położone na południowy-wschód od Riverrun.

Historia Edytuj

Kamienny Sept był miejscem jednej z ważniejszych bitew Roberta Baratheona. Kiedy armia królewska przyjechała, by przeszukać miasto, dzwony w lokalnym sepcie zaczęły dzwonić. Dzięki temu bitwa stoczona tam ma nazwę „Bitwy Dzwonów”. Po przyjeździe Eddarda Starka, Jona Arryna i Hostera Tully Robert zapewnił zwycięstwo dla rebeliantów.

W książkach Edytuj

W „Pieśni lodu i ognia” nazwa Kamienny Sept odnosi się do septu i otaczającego go miasta. Sam sept znajduje się na wzgórzu. Sercem Kamiennego Septu jest rynek z fontanną w kształcie skaczącego pstrąga. Kamienny Sept nie jest już wystarczająco duży, żeby uznać go za niewielkie miasto, ale ma dość duży rynek.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.