FANDOM


Krainy Cienia (ang. Shadow Lands) – region w odległej części Essos, około sześć tysięcy mil na wschód od Westeros. Leżą one na północny wschód od Morza Nefrytowego, tworzą północne wybrzeże Szafranowej Cieśniny. Na zachód od Krain leży królestwo Yi Ti, a na południe miasto Asshai.

Geografia Edytuj

Krainy Cienia to region rozległych gór, wzgórz i wyżyn, poprzecinanych przez kilka dużych rzek. Obszar ten jest pokryty trawą duchów – białą rośliną, która zabija inne żywe istoty i uniemożliwia jakąkolwiek uprawę. Według Dothraków, trawa ta pochłonie kiedyś cały świat, skutkując jego zniszczeniem. Góry Krain Cienia mogą być przedłużeniem Gór Jutrzenki, łańcucha górskiego znajdującego się na północ od tego regionu. Wydaje się, że nie ma większych miast w Krainie Cieni, choć na niektórych mapach pojawia się zrujnowane miasto nazwane Stygai. Znajduje się ono w dolinie rzeki, w górach, na północny wschód od Asshai.

Ludność Edytuj

Krainy Cienia mają reputację obszaru tajemniczego, intrygującego i pełnego czarów. Tamtejsi mieszkańcy zwykle chodzą zamaskowani, gdy są między innymi ludźmi i, na ogół, odnoszą się do siebie jako "z Cienia". Ozdabiają się tatuażami. Często myleni z obywatelami Asshai. Według mitu, w Krainie Cienia nadal istnieją smoki i magia (patrz: Władcy Cieni)

Niewielu ludzi z Westeros lub ziem na wschód od Morza Nefrytowego kiedykolwiek zapuściło się w te rejony. Większość woli handlować z mieszkańcami regionu poprzez miasto Asshai.

Znany świat
Westeros DorneŻelazne WyspyPółnocReachKrainy BurzyDolinaKrainy ZachoduDorzeczeKrainy Korony (Królewska Przystań)Mur i DarZa Murem
Essos Wolne Miasta (BraavosPentosTyroshMyrLysLorathVolantisNorvosQohor)Ziemie sporneStopniePółwysep ValyriańskiZatoka SmokówMorze DothrakówLhazarCzerwone pustkowieQarthIbYi TiAsshai i Krainy Cienia
Sothoryos Wyspy BazyliszkoweNaathWyspy Letnie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.