FANDOM


Lord Żelaznego Fortu – tytuł pomniejszego lorda, piastowany przez członków rodziny Forresterów i pana na Żelaznym Forcie. Tytuł lorda obejmuje władze nad Żelaznym Fortem, ale także nad okolicznymi ziemiami i lasami drzewa żelaznego. Zwyczajem lordów Forresterów jest nadawanie przydomka, który określał jakimiś wybitnymi cechami danego lorda. Lordowie Żelaznego Fortu różnią się od wielu północnych rodów, gdyż w odróżnieniu od nich, nie mają żadnej nekropolii, a swych zmarłych kremują specjalnym ogniem, który trawi drzewo żelazne, z którego jest wystrugany stos zmarłego lorda.

Po upadku rodziny Forresterów i zrujnowaniu Żelaznego Fortu los tytułu, ziemi, Żelaznego Fortu oraz Forresterów pozostaje nieznany.

Lista Lordów Żelaznego Fortu Edytuj

  • Lord Cedric Forrester – zbudował Żelazny Fort, był więc pierwszym, który piastował ten tytuł.
  • Lord Thorren Forrester zwany Śmiały – odebrał swym rywalom Whitehillom, dolinę rzeki i przyłączył ją do rodu Forresterów. Zmarł w bitwie nad Tridentem.
  • Lord Gregor Forrester zwany Dobrym – syn Thorrena, był lordem Żelaznego Fortu od czasu Rebelii Roberta, aż do śmierci w Bliźniakach.
  • Lord Ethan Forrester – trzeci syn Gregora, po śmierci ojca i rzekomej śmierci starszego brata, stał się nowym lordem Żelaznego Fortu. Został zamordowany przez Ramsay Snowa.
  • Lord Rodrik Forrester – pierworodny syn Gregora, uznanym za martwego, cudem uniknął śmierci i powrócił do domu, aby walczyć o przetrwanie rodu. Obecnie, po upadku rodu uciekł z pola bitwy, jest śmiertelnie rany i przebywa w nieznanym miejscu (lub nie żyje).
  • Lord Asher Forrester – drugi syn Gregora, wygnany do Essos, na wieść o śmierci ojca i zagrożeniu swego rodu wrócił do Westeros. Asher zostaje nowym lordem Żelaznego Fortu tylko i wyłącznie po śmierci swego starszego brata Rodrika (w innym wypadku sam ginie). Obecnie, po upadku rodu, uciekł z pola bitwy, jest śmiertelnie rany i przebywa w nieznanym miejscu (lub nie żyje).