FANDOM


Serial wspomniany Ślio wspomniany Got wspomniany Nm wspomniany

Maegor Targaryen, Pierwszy Tego Imienia – król Siedmiu Królestw. Zasiadł na tronie po nagłej śmierci brata, króla Aenysa, w roku 42 o. P[1]. Syn Aegona Zdobywcy i jego żony-siostry, królowej Visenyi.

Zapamiętano go głównie jako Maegora Okrutnego i dobrze sobie zasłużył na ten przydomek. Na Żelaznym Tronie nigdy nie zasiadał równie bezlitosny monarcha. Jego panowanie zaczęło się od rozlewu krwi i rozlewem krwi również się zakończyło. Bardzo lubił wojnę i walkę. Maegor zwyciężał doświadczonych rycerzy w walce zbrojnej, już gdy miał 13 lat i wkrótce okrył się sławą na królewski turnieju w roku 28, kiedy to pokonał w szrankach trzech rycerzy Gwardii Królewskiej pod rząd, a następnie zwyciężył w walce zbrojnej. W wieku 16 lat został pasowany rycerzem.

Maegor miał sześć żon (Ceryse Hightower, Alys Harroway, Tyanna z Wieży, Elinor Costayne, Jeyne Westerling, Rhaena Targaryen), jednak żadna nie dała mu potomka.Przypisy Edytuj

  1. o. P. – od Podboju Aegona.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.