FANDOM


Ślio wspomniany Got wspomniany Sk wspomniany Udw wspomniany

Król Maekar I Targaryen – członek rodu Targaryenów, czternasty król zasiadający na Żelaznym Tronie. Maekar był czwarty synem króla Daerona II Targaryena i Myriah Martell, jako młodszy syn otrzymał w władanie letnią posiadłość swego rodu Summerhall, i został Księciem Summerhall, był jednym z najlepszych dowódców i walczył przeciwko Blackfyrenom. Śmierć starszych braci umożliwiła mu przejęcie tronu, rządził od 221 o. P.[1] do 232 o. P. gdzie zginął w potyczce ze zbuntowanym lordem. Jego osobistym herbem był czterogłowy smok.

Wygląd i charakter Edytuj

Maekar jest typem wojownika z trudnym charakterem, jest potężnie zbudowany i ma długą brodę, Maekar odziedziczył cechy Targaryenów, srebrno – złote włosy i fiołkowe oczy, jego kwadratową szczękę porastały długie włosy odcieniu złota i srebra, a na policzkach miał pozostałości po ospie.

Charakter Maekara jest trudny, jest uparty i nieco opryskliwy, zawsze pamięta zniewagi, jest surowy i bezlitosny, szybko wydaje osądy i nie szybko je zmienia. W odróżnieniu od brata Bealora Maekar nie jest charyzmatyczny, choć jest dobrym dowódcą, ze względu na swój charakter nie jest w stanie przyciągnąć do siebie ludzi, trudno jest mu znaleźć przyjaciół i sojuszników. Po przypadkowej śmierci brata Bealora, właśnie z ręki Maekara, książę Summerhall jest się jeszcze bardziej surowy i bezlitosny, śmierć brata bardzo go dotknęła i do końca życia nie przestał się obwiniać o jego śmierć. Choć wiele można mu zarzucić zawsze kochał swoją rodzinę.

Maekar nosił swoją własną koronę z czarnego żelaza i złota. Jego osobistym herbem był czterogłowy smok.

Historia Edytuj

Młodość Edytuj

Książę Maekar urodził się po między 172 o. P. a 178 o. P., w stolicy Królewskiej Przystani, jako czwarty syn króla Daerona II Targaryena i Myriah Martell, księżniczki z Dorne. Maekar miał trzech starszych braci, księcia Smoczej Skały Baelora Targaryena, Aerysa Targaryena mola książkowego i szalonego Rhaegela Targaryena. Maekar jako że miał trzech starszych braci nie spodziewał się objęcia tronu. Po tym kiedy Daeron został królem podarował Maekarowi swoją letnią rezydencje zamek Summerhall znajdujący się na pograniczu, w Dorniejsiek Machi. Maekar został Księciem Summerhall.

W odróżnieniu od swego ojca dwaj bracia Bealor i Maeker wyrośli na doskonałych wojowników i rycerzy, czym byli dumą swego ojca. Jako że był czwartym synem Maeker nie spodziewał się objęcia tronu, jako że jego bracia doczekali się synów. Maeker ożenił się młodo z dornijską szlachcianką lady Dyanną Dayne, z którą miał 6 dzieci.

Rebelia Blackfyrenów Edytuj

W 196 o. P., przyrodni stryj Maekara Daemon Blackfyre, wywołał bunt przeciwko swojemu królewskiemu bratu, chcąc zdobyć tron dla siebie. Maekar walczył przeciwko swojemu stryjowi za swego ojca.

Małżeństwo i Potomstwo Edytuj

Maeker w młodym wieku poślubił dornijską szlachciankę, lady Dyanne pochodzącą z prestiżowego rodu Dayne, lady Dyanne zmarłą przed wstąpieniem Maekara na tron i śmiercią króla Dareona II, z tego małżeństwa na świat przyszło sześcioro dzieci:

  • Książę Daeron Targaryen, zwany Daeronem Pijakiem (190/191 o. P. – 221/233 o. P.) – pierworodny syn Maekara i jego żony, znany z upodobania do alkoholu, wyróśł na alkoholika i marnego wojownika, czym przynosił wstyd rodzinie.
  • Książę Aerion Targaryen, zwany Aerionem Potwornym (191/194 o. P. – 232 o. P.) – był drugim synem Maekara i lady Dyanne, choć był dobrym wojownikiem, to objawiła się w nim skaza Targaryenów, czyli szaleństwo i okrucieństwo. Służył w Drugich Synach, zginął wypijając filiżankę dzikiego ognia.
  • Maester Aemon Targaryen (198 o. P. – 300 o. P.) – był trzeci synem Maekara i jego żony Dyanne. W młodym wieku na życzenie swego dziadka został wysłany do cytadeli i został maesterem. W czasie Wielkiej Rady proponowano mu objęcie tronu jednak odmówił na korzyść swego młodszego brata. Po objęciu tronu przez Aegona zdecydował się dołączyć do Nocnej Straży. Przez następne lata służył jako maester, przeżył panowanie całej swej dynastii, zmarł w czasie podroży z Muru do Starego Miasta.
  • Księżniczka Daella Targaryen (199 o. P. – ?) – najstarsza córka i czwarte dziecko Maekara i lady Dyanne.
  • Król Aegon V Targaryen (200 o. P. – 259 o. P.) zwany Jajem, lub też Aegonem Niespodziewanym – czwarty syn Maekara i lady Dyanne. W wyniku przedwczesnej śmierci braci Wielka Rada zdecydowaną się go wybrać na następcę ojca jako króla Siedmiu Królestw.
  • Księżniczka Rhae Targaryen (201/209 o. P. – ?) – szóste dziecko i druga córka oraz najmłodszy potomek Maekara i Dyanne.Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 o. P. – od Podboju Aegona.