FANDOM


Malcolm Branfield – członek rodu Branfieldów oraz gospodarstwa domowego i przyjaciel rodu Forresterów. Jest młodszym synem lord Branfielda i lady Talii Branfield oraz bratem Elissy Branfield, szwagrem lorda Gregora Forrestera oraz wujem Rodrika, Ashera, Miry, Ethana, Talii i Ryona Forresterów. W przeszłości był znanym awanturnikiem i wojownikiem, aż do upadku dynastii Smoków, która przypieczętował los jego rodu, także ulegając zagładzie. Po śmierci ojca i braci zamieszkał razem ze swą siostrą w Żelaznym Forcie. Jest ostatnim z rodu oraz de facto panem rodu Branfieldów. Kiedy jego rodzina znalazła się w niebezpieczeństwie, zdecydował się ruszyć do Zatoki Niewolniczej, aby sprowadzić Ashera. Ostatecznie tam pozostał i przyłączył się do królowej Daenerys Targaryen, jako jej doradca i dworzanin.


Historia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Malcolm urodził się na południu, nie wiadomo dokładnie w jakiej prowincji. Był potomkiem rodu Branfieldów i synem lorda tego rodu, jego matką zaś była Talia Branfield. Jego rodzina od wielu lat była lojalna wobec dynastii Targaryenów, do tego była liczna i bardzo prestiżowa. Malcolm był młodszym synem lorda Branfielda i wychowywał się razem z bardzo licznymi braćmi i siostrami. Jego jedyną znaną siostrą jest Elissa. Kiedy Malcolm zaczął dorastać, szybko dał się poznać jako dobry wojownik i awanturnik oraz czarna owca w rodzinie. Szybko upodobał sobie podróże i walkę, szczególnie jednak wolał wieść żywot wędrownego rycerza, wałęsając się po królestwie, poznając nowe miejsca i walcząc. Mimo postawy swego ojca, który wielokrotnie proponował Malcolmowi dobry ożenek i kawałek ziemi (coś, na co młodszy syn rzadko mógł liczyć), aby tylko skończył ze swym sposobem życia. Ten jednak zawsze odmawiał, uparcie i wytrwale.

Rebelia Roberta Baratheona Edytuj

Kiedy wybuchła Rebelia Roberta Baratheona, a połowa Westeros stanęła naprzeciw siebie, Malcolm udowodnił, że jest wierny swej rodzinie i tradycji. Jego ród dochował wierności Szalonemu Królowi Aerysowi II Targaryenowi, a Malcolm wzorem swych braci stanął w armii pod sztandarem trójgłowego smoka. Malcolm walczył dzielnie i wytrwale w wielu bitwach rebelii u boku swoich braci. Jednak lojalność okazała się dla rodu Branfieldów zgubna, kiedy dynastia Smoków upadła, a na tronie zasiadł nowy król Robert I Baratheon. W wyniku rebelii zginęli wszyscy członkowie rodu, prócz Malcolma i jego siostry, twierdza i ziemie upadły lub zostały skonfiskowane. Malcolm stał się głową rodu bez ziemi, twierdzy i perspektyw.

U boku siostry w Żelaznym Focie Edytuj

Nie mając żadnych bliskich, perspektyw, miejsca ani możliwości Malcolm zdecydował się opuścić południe i udać się na Północ, do Żelaznego Fortu, gdzie mieszkała jego siostra, teraz żona lorda Gregora Forrestera. Malcolm został ciepło przyjęty przez swą siostrę oraz szwagra i na stałe zamieszkał na Północy. Następne lata spędził w Żelaznym Forcie, jednak nieraz zdarzało mu się wrócić do dawnego zwyczaju włóczenia się i znikać z fortu na długie tygodnie bądź miesiące. Malcolm miał dobre relacje ze swymi siostrzeńcami, szczególnie zaś jego ulubieńcem był drugi syn Gregora Asher, który tak bardzo przypominał Branfielda oraz samego Malcolma. Właśnie ten charakter spowodował, że Asher był w ciągłym konflikcie ze swym ojcem, z tego właśnie względu to właśnie Malcolm wychowywał i opiekował się młodym Asherem, dzięki czemu doskonale się rozumieli i związali ze sobą, aż do czasu wygnania Ashera do Essos.

Żelazo z Lodu Edytuj

Kiedy nastała Wojna Pięciu Królów oraz Krwawe Gody, na których śmierć poniósł lord Gregor i uznanym za martwego został Rodrik, rodzina Forresterów znalazła się w poważnym niebezpieczeństwie. Będąc w niełasce u nowych władców Północy, Boltonów oraz mając wrogów w osobie potężnej rodziny Whitehillów, Forresterowie i nowy ich lord, młody Ethan znaleźli się w beznadziejnej sytuacji. Dlatego też siostra Malcolma zdecydowała się na sprowadzenie Ashera do Westeros, aby pomógł rodzinie, Malcolm jednak był temu przeciwny, gdyż nie chciał opuszczać Forresterów w tak trudnej sytuacji. Jednak kiedy jego siostra zaczęła nalegać, zdecydował się na wyprawę, ale tylko jeśli nowy lord na to pozwoli.

Malcolm ostatecznie zostaje wysłany do Essos przez Ethana i Elissę, jeśli jednak Ethan nie wyrazi zgody, to po jego śmierci i tak wyruszy do Essos w celu odnalezienia Ashera. Przed wyjazdem składa przed siostrą przysięgę, że sprowadzi Ashera bezpiecznie do domu.

Nieobecni lordowie Edytuj

Po wielu tygodniach poszukiwania Malcolm ruszą w stronę Zatoki Niewolniczej do niewolniczego miasta Yunkai, tam też odnajduje Ashera. Przybywa akurat wtedy, kiedy Ahser razem ze swą towarzyszą Beskhą walczą z najemnikami z Ostatniego Legionu. Przybywa akurat w odpowiedniej chwili aby uratować Ashera z rąk legionistów, zaraz po tym wyjawia siostrzeńcowi sytuację rodu Forresterów oraz że jego rodzina go potrzebuje.


Przypisy Edytuj

  1. o.P. – od Podboju Aegona.