FANDOM


Serial występuje Got występuje Sk wspomniany Nm wspomniany Tzs wspomniany

Mirri Maz Duurmaegi i kapłanka Wielkiego Pasterza. Spłonęła na pogrzebowym stosie khala Drogo

Kapłanka była krępą, około czterdziestoletnią kobietą o płaskim nosie. Miała ogromne pragnienie zemsty za zagładę jej bliskich. Była zbyt dumna, za co w końcu spotkała ją śmierć. 

Matka Mirri także była kapłanką. W młodości, nim powróciła do Lhazaru, podróżowała by pobierać nauki w najdalszych zakątkach świata, także w Westeros. W Asshai nauczyła się magii Władców Cieni, studiowała pieśni Księżycowych Pieśniarzy, Dothrackie ziołolecznictwo oraz medycynę z Westeros. W czasie najazdu khala Drogo została wzięta do niewoli. Ze względu na niebywałe zdolności zajmowała się jego ranami. Przepełniona pragnieniem zemsty spowodowała śmierć Drogo. Od jego ko uratowała ją Daenerys Targaryen. Ostatecznie kapłanka spłonęła na stosie pogrzebowym Drogo, spełniając ofiarę krwi potrzebną do ożywienia smoków DaenerysDrogona, Rhaegala i Viseriona

W drugiej części sagi (Starcie królów) dowiadujemy się, że Mirri była jedną ze zdrajców wspomnianych w przepowiedni Daenerys.

Pojawienia Edytuj

POJAWIENIA W SEZONIE I
Nadchodzi zima Królewski trakt Lord Snow Kalecy, bękarci i im podobni Wilk i Lew
Złota korona Wygrywasz albo giniesz Ostry koniec Baelor Ogień i Krew

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.