FANDOM


Morze Dothraków (ang. Dothraki Sea) – rozległy obszar lądu na kontynencie Essos, położony na wschód od Wolnych Miast. Charakteryzuje się stepowym krajobrazem pełnym równin i jest domem dla koczowniczego ludu Dothraków. Dothrakowie znani są ze swych jeździeckich umiejętności i agresywnej postawy; często najeżdżają i łupią okoliczne ziemie.

Opis Edytuj

Na obszarze tym na próżno szukać dróg, wzgórz czy miast; brak takowych tworzy nieprzerwany ocean falujących traw, skąd wzięła się nazwa regionu. Ponad sto rodzajów traw rośnie na tych nizinach, a często są one gęste i wyższe od człowieka. Z daleka wyglądają jak falujące na wietrze zielone morze. Przez obszar ten płyną nieliczne rzeki, choć często są one płytkie i pojawiają się wraz ze zmianą pór roku; piasek jest tu powszechniejszy niż woda.

Jedynym miastem Morza Dothraków są starożytne ruiny, nazywane Vaes Dothrak, leżące w samym sercu Morza i stanowiące dom Dothraków i ich kultury.

Geografia Edytuj

Morze Dothraków rozpoczyna się na zachodzie pod Puszczą Qohoricką i rozciąga na wschód, aż do czerwonego pustkowia. Na południu ogranicza ją rzeka Skahazadhan i Zatoka Smoków. Na południe od rzeki żyje naród Lhazar. Morze Dothraków jest tak ogromne, że jest w stanie zaspokoić potrzeby dwóch tuzinów klahasarów. Znajduje się tu jedna masywna góra, Matka Gór, która wznosi się w centrum regionu, w mieście Vaes Dothrak.

Znany świat
Westeros DorneŻelazne WyspyPółnocReachKrainy BurzyDolinaKrainy ZachoduDorzeczeKrainy Korony (Królewska Przystań)Mur i DarZa Murem
Essos Wolne Miasta (BraavosPentosTyroshMyrLysLorathVolantisNorvosQohor)Ziemie sporneStopniePółwysep ValyriańskiZatoka SmokówMorze DothrakówLhazarCzerwone pustkowieQarthIbYi TiAsshai i Krainy Cienia
Sothoryos Wyspy BazyliszkoweNaathWyspy Letnie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.