FANDOM


Ser Osney Kettleblack – członek rodu Kettleblack. Jest najmłodszym synem Oswella Kettleblacka z Paluchów i bratem ser Osmunda Kettleblacka i ser Osfryda Kettleblacka.

Charakterystyka Edytuj

Jest bardzo wysokim mężczyzną o ciemnych włosach, zakrzywionym nosie i jedynym z braci Kettleblacków o gładko ogolonej twarzy.

Biografia Edytuj

Został pasowany na rycerza wraz z bratem Osfrydem po bitwie nad Czarnym Nurtem, chociaż po prawdzie nie brał udziału w walce.

Królowa Cersei poleciła mu zamordować Wielkiego Septona, gdyż bała się, że jej chory kuzyn, Lancel Lannister, z którym potajemnie spółkowała po śmierci męża, Roberta Baratheona, mógł wyznać na spowiedzi prawdę o swoim i jej udziale w śmiertelnym wypadku Roberta. Osney wykonał zadanie, a w nagrodę Cersei wpuściła go do swojego łoża.

Cersei również poleciła mu uwieść Małą dziewiczą Królową Tommena i dać się złapać na gorącym uczynku, by Margaery mogła zostać surowo ukarana za cudzołóstwo i utratę dziewictwa przed konsumpcją jej małżeństwa z jeszcze na to zbyt młodym Tommenem. Za oficjalną karę za swój czyn Osney zostałby wysłany na Mur, gdzie miał za zadanie zabić nowego Lorda dowódcę Nocnej Straży, Jona Snowa. W nagrodę za udaną akcje miał otrzymać królewskie ułaskawienie i tytuł lorda.