Fandom

Westeros&Essos

Pentos

1027stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij
Pentos.png

Lokalizacja miasta na terenie Essos.

Pentos – jedyne wolne miasto z Wolnych Miast. Port jest położony na zachodnim wybrzeżu Essos

Miasto Edytuj

Pentos.jpg

Pentos jest to duże miasto portowe, bardziej zaludnione niż Astapor z Zatoki Smoków i być może jedno z najbardziej zaludnionych Wolnych Miast. Położone jest w zatoce Wąskiego Morza. Miasto ma wiele kwadratowych ceglanych wież, a większość dachów okryta jest płytkami. Kontrolowane jest przez handlarzy przyprawami.

Władca Edytuj

Pentos jest miastem gdzie bogactwo jest władzą. Miastem rządzi książę z rady Kupców. Jest on wybierany spośród czterdziestu rodzin i przewodniczy głównie na balach i ucztach. Ma głównie ceremonialną funkcję, podczas gdy faktyczną władzę w mieście sprawują bogaci kupcy.

Ludzie Edytuj

Istnieją przepisy zabraniające niewolnictwa w mieście, zgodnie z warunkami nałożonymi przez Braavos 100 lat temu. To jednak nie przeszkadza bogatym magistrom utrzymywać wielu służących z brązowymi kołnierzami, którzy są niewolnikami we wszystkim oprócz nazwy. Jak Braavosi i Lyseńczycy, Pentosi są wielkimi miłośnikami muzyki i hojnie wynagradzają tych, którzy ich zadowolą.

Historia Edytuj

Pentos było jednym z Valyriańskich kolonii w zachodnim Essos. Gdy Zguba Valyrii zniszczyła imperium cztery wieki temu, Pentos stało się niezależnym państwem - miastem. Księżniczka Rhaena Targaryen urodziła się w Pentos.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki