FANDOM


Pentos – jedno z Wolnych Miast. Port położony na zachodnim wybrzeżu Essos

Miasto Edytuj

Pentos jest to duże miasto portowe, bardziej zaludnione niż Astapor z Zatoki Smoków i być może jedno z najbardziej zaludnionych Wolnych Miast. Położone jest w zatoce Wąskiego Morza. Miasto ma wiele kwadratowych ceglanych wież, a większość dachów okryta jest płytkami. Kontrolowane jest przez handlarzy przyprawami.

Władca Edytuj

Pentos jest miastem gdzie bogactwo jest władzą. Miastem rządzi książę z rady Kupców. Jest on wybierany spośród czterdziestu rodzin i przewodniczy głównie na balach i ucztach. Ma głównie ceremonialną funkcję, podczas gdy faktyczną władzę w mieście sprawują bogaci kupcy.

Ludzie Edytuj

Istnieją przepisy zabraniające niewolnictwa w mieście, zgodnie z warunkami nałożonymi przez Braavos 100 lat temu. To jednak nie przeszkadza bogatym magistrom utrzymywać wielu służących z brązowymi kołnierzami, którzy są niewolnikami we wszystkim oprócz nazwy. Jak Braavosi i Lyseńczycy, Pentosi są wielkimi miłośnikami muzyki i hojnie wynagradzają tych, którzy ich zadowolą.

Historia Edytuj

Pentos było jedną z Valyriańskich kolonii w zachodnim Essos. Gdy Zguba Valyrii zniszczyła imperium cztery wieki temu, Pentos stało się niezależnym państwem–miastem. Księżniczka Rhaena Targaryen urodziła się w Pentos.

Znany świat
Westeros DorneŻelazne WyspyPółnocReachKrainy BurzyDolinaKrainy ZachoduDorzeczeKrainy Korony (Królewska Przystań)Mur i DarZa Murem
Essos Wolne Miasta (BraavosPentosTyroshMyrLysLorathVolantisNorvosQohor)Ziemie sporneStopniePółwysep ValyriańskiZatoka SmokówMorze DothrakówLhazarCzerwone pustkowieQarthIbYi TiAsshai i Krainy Cienia
Sothoryos Wyspy BazyliszkoweNaathWyspy Letnie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.