FANDOM


Serial występuje Got występuje Sk występuje Nm występuje Udw występuje Tzs wspomniany

Podrick Payne – dwunastoletni[1] giermek Tyriona Lannistera, wywodzący się z dalszej gałęzi rodu Payne, daleki kuzyn Ser Ilyna Payne’a.

Charakterystyka Edytuj

Podrick to szczupły i bardzo spokojny, strachliwy chłopiec o ciemnych włosach.[2] Posiada również charakterystyczny dla niego ropień, jęczmień pod jednym ze swych oczu[3].

Historia Edytuj

Dzieciństwo Edytuj

Podrick przyszedł na świat w biednej rodzinie członków rodu Payne. Jego ojciec służył jako giermek u zamożniejszych kuzynów, matka była córką kupca. Spore zmiany w jego życiu spowodowała Rebelia Greyjoyów, gdyż w trakcie walk przez nią spowodowanych zginął jego ojciec. Po tym wydarzeniu w wieku czterech lat porzuciła go matka, która uciekła z jednym z kuzynów, którym kiedyś służył ojciec chłopca. Trafił on wówczas pod opiekę Ser Cedrica Payne’a.

Wojna Pięciu Królów Edytuj

Gdy wybuchła wojna, Podrick wyruszył wraz ze swoim opiekunem dołączyć do wojsk Lannisterów. W czasie walk w Dorzeczu ginie niestety Ser Cedric, pozostawiając chłopca samemu sobie wśród wojennego zgiełku. Samotnym młodzieńcem na szczęście zaopiekował się Ser Lorimer, rycerz w służbie Lorda Lefford’a, niestety Pod nadal nie miał szczęścia co do swoich opiekunów. Niedługo po przygarnięciu go przez Lorimera rycerz zostaje powieszony z powodu kradzieży szynki z osobistych zapasów Tywina Lannistera. Chłopiec mógł nawet podzielić los swojego opiekuna gdyż ten podzielił się z nim swym łupem, na szczęście został oszczędzony ze względu na swe nazwisko i trafił pod opiekę Ser Kevana Lannistera. Niedługo po tym wydarzeniu Pod zostaje giermkiem Tyriona Lannistera. Karzeł z początku nie przepada za chłopcem, drażni go jego milczenie, uznaje że został mianowany jego giermkiem w ramach żartu. Po przybyciu do Królewskiej Przystani, Tyrion wysyła chłopaka na trening do mistrza miecza Ser Arona Santagara, który kończy się, gdy jego nauczyciel ginie w czasie miejskich zamieszek. W czasie Bitwy nad Czarnym Nurtem Podrick ratuje życie swojego pana, spychając do wody i topiąc Ser Mandona Moore’a, który chciał zabić Tyriona.

Nawałnica mieczy Edytuj

Podrick bierze udział w spotkaniu z delegacją z Dorne, zapowiadając przybycie poszczególnych gości lordom zgromadzonym w zamku. Gdy Tyrion przebywa w więzieniu, oskarżony o zamordowanie Joffrey’a chłopak na prośbę karła przyprowadza do jego celi Bronna.

Uczta dla wron Edytuj

Podrick podczas rozmowy z pokojówką Sansy, Brellą dowiaduję się o niej, iż była u niej Brienne z Tarthu, która szuka młodej Starkówny. Pod postanawia wyruszyć za Brienne, licząc na to że, Sansa doprowadzi go do Tyriona. Brienne pierwszy raz zauważa Podricka jadącego na koniu w okolicach Rosby, następnie wpada na niego powalając go na ulicach miasta Duskendale. Kobieta rozpoznaje w chłopcu osobę, którą widywała już wcześniej w czasie podróży, a jego zachowanie wydaje się jej podejrzane. Ponownie Brienne zauważa go na drodze do Maidenpool, zdaje sobie ona wtedy sprawę, że jest przez niego śledzona. W czasie konfrontacji między dwojgiem bohaterów, Podrick wyjawia jej powody jego zachowania, a Brienne postanawia zabrać go ze sobą. Po drodze pomaga chłopakowi polepszyć swe umiejętności walki mieczem. Gdy na swojej drodze spotykają Bractwo Bez Chorągwi, Podrick i Brienne dostają się do niewoli. Chłopak zostaje uznany winnym sprzyjaniu rodzinie Lannisterów i wraz ze swoją towarzyszką zostaje skazany na śmierć przez powieszenie. W czasie egzekucji doszło do zamieszania, które swoim krzykiem wywołała Brienne. Dalsze losy Podricka są nieznane, możemy podejrzewać, że przeżył, gdyż Brienne pojawia się w dalszej części historii Westeros.

Pojawienia Edytuj

POJAWIENIA W SEZONIE II
Północ pamięta Ciemne krainy Co jest martwe, nigdy nie umrze Ogród kości Duch Harrenhal
Starzy bogowie i nowi Człowiek bez honoru Książę Winterfell Czarny Nurt Valar Morghulis
POJAWIENIA W SEZONIE III
Valar Dohaeris Mroczne skrzydła, mroczne słowa Ścieżka kar A teraz jego warta dobiegła końca Pocałowana przez ogień
Wspinaczka Niedźwiedź i dziewica cud Drudzy Synowie Deszcze Castamere Mhysa
POJAWIENIA W SEZONIE IV
Dwa miecze Lew i Róża Wyzwoliciel z łańcuchów Wierny Przysiędze Pierwszy tego imienia
Prawa ludzi i bogów Przedrzeźniacz Góra i Żmija Strażnicy na Murze Dzieci
POJAWIENIA W SEZONIE V
Wojny, które nadejdą Dom Czerni i Bieli Wielki Wróbel Synowie Harpii Zabij chłopca
Niezachwiani, nieugięci, niezłomni Dar Hardhome Taniec Smoków Miłosierdzie Matki
POJAWIENIA W SEZONIE VI
Czerwona kobieta Dom Zdrajca Księga Nieznajomego Drzwi
Krew mojej krwi Złamany Nikt Bitwa bękartów Wichry zimy
POJAWIENIA W SEZONIE VII
Smocza Skała Zrodzona z Burzy Sprawiedliwość królowej Łupy wojenne
Wschodnia Strażnica Za Murem Smok i Wilk

Galeria EdytujPrzypisy Edytuj


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.