FANDOM


Got wspomniany Sk wspomniany Nm wspomniany Udw wspomniany Tzs występuje

Książę Quentyn Nymeros Martell lub porostu Quentyn Martell, znany również jako Żaba – drugie dziecko i pierwszy syn księcia Dorne, Dorana Martella i jego żony, lady Mellario. Młodszy brat Arianne Martell, starszy brat Trystane’a Martella.

Wygląd i charakter Edytuj

Quentyn jest chudy, krępy i niewysoki. Jest również bardzo poważny i nie łatwo się uśmiecha. Jest trzeźwy, pomysłowy, rozsądny i lojalny, jest również bardzo świadomy swoich obowiązków, wobec Dorne i swojego rodu. Jest nieśmiały wobec kobiet.

Historia Edytuj

Młodość Edytuj

Quentyn urodził się 281 roku, w stolicy Dorne, Słonecznej Włóczni, jako drugie dziecko i pierwszy syn, księcia Dorne, Dorana Martella i jego żony lady Mellario z Norvos. Rodzeństwem Quentyna byli starsza siostra Arianne Martell, dziedziczka tronu Dorne i młodszy brat Trystane Martell.

Quentyn wczesne dzieciństwo spędził w Włóczni, jednak musiał zostać oddany na wychowanie do Yronwood, do lorda Andersa Yronwooda, ponieważ jego wuj, książę Oberyn Martell zabił lorda Edgara Yronwooda, co było przyczyną waśni pomiędzy rodami. Żeby to zakończyć, Doran oddał syna na wychowanie do Andersa, płacąc cenę krwi, a Oberyn udał się na wygnanie. Wysłanie Quentyna do Yronwood doprowadziło do rozstania się rodziców Quentyna, ponieważ lady Mellario nie chciała się na to zgodzić.

Quentyn spędził dzieciństwo w Yronwood, służąc w charakterze giermka i pazia. Zaprzyjaźnił się tam z synami lorda Andersa, najbardziej z jego synem Cletuse Yronwoodem, po za tym znalazł sobie wielu innych przyjaciół. W czasie przebywania w Yronwood zakochał się w najstarszej córce Andersa, lady Ynys Yronwood, jednak nigdy nie zdradził się z tym uczuciem.

Zgodnie z planami ojca, Quentyn w przyszłości miał zostać księciem Dorne, na mocy tajnego paktu między Martellami a Targaryenami. Arianne miał poślubić pretendenta do korony Viserysa Targaryena i zostać królową, z tego powodu jasne było, że nie może odziedziczyć Włóczni, dlatego Quentyn miał odziedziczyć Dorne oraz poślubić siostrę Viserysa, Daenerys Targaryen.

W wieku 18 lat, został pasowany na rycerza, przez lorda Andersa.

Relacje Edytuj

Z Yronwoodami Edytuj

Quentyn był bardzo związany z Yronwoodami, lorda Anders wychowywał go przez znacznie dłuższy czas, niż jego własny ojciec. Poza tym był w szczerych, przyjaznych stosunkach z synami Andersa, szczególnie z Cletusem. Stosunki z Yronwoodami był znacznie lepsze od stosunków z kuzynkami i rodzeństwem, z którymi miał mały kontakt.

Cytaty o Quentynie Edytuj

Twojego brata Quentyna czeka trudniejsza droga
— Książę Doran Martell do córki księżniczki Arianne Martell