Fandom

Westeros&Essos

Ród Mollen

1030stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij


Dom Mollen - szlachecka rodzina z Północy, w służbie Domu Stark.

Charakterystyka Edytuj

O rodzinie Mollen niewiele wiadomo, prócz tego że są chorążymi Rodu Stark, prawdopodobnie nie mają własnej ziemi, ich herbem jest sosna pokryta śniegiem na jasnozielonym stosie, na białym tle.

Historia Edytuj

Pierwsze wzmianki o rodzie Mollen, pojawiają się kiedy lord Eddard Stark odjeżdża z Winterfell razem z córkami i większościom swego dworu w tym również z kapitanem straży domowej Jory Casselem. Na zastępstwo Joryego został wybrany Hallis Mollen, przez większość czasu spełniał swe obowiązki jako kapitan straży, Kiedy Robb Stark postanowił wyruszyć na południe Hallis towarzyszył mu jak kapitan jego osobistej straży, w czasie bitwy w Szepczącym Lesie Hallis ochrania matkę Robba lady Catelyn Stark. Następnie towarzyszy lady Catelny w wyprawie dyplomatycznej do króla Renlyego Baratheon. Po powrocie razem z honorowym orszakiem ma udać się na północ do Winterfell razem z kośćmi lorda Eddarda.

Członkowie rodu pod koniec trzeciego stulecia Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki