FANDOM


Serial wspomniany Ślio wspomniany Got wspomniany Sk wspomniany Nm wspomniany

Rhaenys Targaryen – młodsza siostra oraz żona Aegona I. Była matką Aenysa I.

Wygląd i charakter Edytuj

Rhaenys była rok lub dwa lata młodsza od swojego brata Aegona. Miała srebrnozłote włosy, typowe dla Targaryenów. Była mniej surowa, bardziej zabawna i interesująca, niż jej starsza siostra Visenya. Interesowała się muzyką oraz poezją. Uwielbiała latać na swoim smoku Meraxesie, spędziła na nim dwa razy więcej czasu niż jej rodzeństwo na swoich smokach. Otaczało ją wielu przystojnych mężczyzn. Chodziły głosy, że zdradzała z nimi swojego męża-brata, gdy ten spędzał czas z Visenyą. Rhaenys była ulubioną żoną-siostrą Aegona. Na jeden dzień spędzony z Visenyą, spędzał dziesięć dni z Rhaenys.

Historia Edytuj

Podbój Edytuj

Brała udział w podboju kontynentu Westeros przez jej brata Aegona. Walczyła na swoim smoku Meraxesie. W trakcie wojny poddało się jej miasto Rosby.

Rhaenys i Meraxes dołączyli do armii Orysa Baratheona, gdy ten szedł na Krainę Burzy i pokonali Argilaca Durrendona w Bitwie Ostatniej Burzy.

Rhaenys wraz z siostrą Visenyą walczyła bez smoka w trakcie zwycięstwa w Polu Ognia w czasie, gdy pierwszy i ostatni raz wszystkie trzy smoki latały bez jeźdźców i paliły wojska wroga.

Po Polu Ognia Aegon udał się na Północ, gdzie napotkał ród Starków. Rhaenys udała się ze swoimi wojskami na południe, aby zdobyć Dorne.

Wbrew planom, Dornish odmówił walki bezpośredniej i wraz ze swoimi ludźmi zbiegł w góry i do lasu, aby prowadzić walkę partyzancką z wojskiem Targaryenów. Rhaenys została tylko ze starymi i rannymi, niezdolnymi do walki żołnierzami. Sfrustrowana udała się do Słonecznej Włóczni, aby żądać kapitulacji księżniczki Mariyi, która, zamiast się poddać, odpowiedziała, że Rhaenys jest teraz w Dorne i nie poddała miasta. Ta odpowiedziała, że wróci tu z ogniem i krwią. Armia Targaryenów wycofała się z Dorne, pozostawiając te ziemie niezdobyte.

Dalsze życie Edytuj

Rhaenys próbowała połączyć najszlachetniejsze rody więzami krwi. Wspierała brata we wszystkich trudach rządzenia Westeros. Zginęła w Dorne wraz ze swoim smokiem, dziesięć lat po lądowaniu Aegona.


Przypisy Edytuj

  1. p. P. – przed Podbojem Aegona.
  2. o. P. – od Podboju Aegona.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.