FANDOM


Gra występuje

Lord Rodrik Forrester zwany również Rodrikiem Zuchwałym, później Rodrikiem Kulawym lub też Kaleką – najstarszy syn lorda Żelaznego Fortu, Gregora Forrestera i jego żony Elissy Forrester z rodu Branfield, starszy brat Ashera, Miry, Ethana, Talii i Ryona Forresterów, przyrodni brat Elsary i Josera Snowów, siostrzeniec Malcolma Branfielda. Jego ukochaną i narzeczoną jest lady Elaena Glenmore. Doskonały wojownik i dowódca. Po śmierci ojca i młodszego brata Ethana, Rodrik zostaje nowym panem rodu Forresterów oraz lordem Żelaznego Fortu i obrońcą żelaznych gajów.

Wygląd i charakter Edytuj

Rodrik odziedziczył rysy i wygląd ojca, ma brązowe długie włosy i niebieskie oczy. Jest dobrze zbudowany, barczysty i silny, choć ciało pokrywa mu wiele blizn z wielu walk. Po Krwawych Godach Rodrik nabawił się kalectwa, łamiąc sobie rękę, nogę oraz prawie roztrzaskując czaszkę. Ostatecznie ręka się zagoiła, tak samo, jak noga, choć nie ma w niej pełnej sprawności. Najbardziej widocznym piętnem dla Rodrika jest ogromna blizna na lewym policzku, którą zdobył w czasie Godów.

Rodrik jest urodzonym lordem, władczym, charyzmatycznym potrafiącym zmusić ludzi do posłuchu i posłuszeństwa, do tego obdarzony talentami dyplomatycznymi, żelazną wolą i sprytem był wprost idealnym lordem. Z wiekiem kiedy Rodrik zaczął dorastać stawał się coraz bardziej odpowiedzialny, obowiązkowy ale i również ponury i samotnym. Mimo tego noszącego się zamknięcia w sobie, Rodrik skrywa pod tą skorupą wielkie serce, szczerze i oddanie kocha swą rodzinę, za wszelką cenę stara się o nią dbać i ochronić każdego jej członka, po zostaniu lordem czuje się odpowiedzialny za rodzinę i ród i jest gotowy na wszystko aby tylko go ocalić. Szczególnie bliska więź łączyła go z młodszym bratem Asherem, z który najbliżej dorastał. Rodrika uważa się za strasznie poważnego i ponurego (co może być nieco przesadzone, gdyż kiedy nim gramy, mamy nieraz okazję żartować Rodrikiem). Jego narzeczoną i ukochaną jest lady Elaena Glenmore, towarzysza jego zabaw z dzieciństwa, oboje najpierw byli tylko przyjaciółmi, lecz potem nawzajem się pokochali. Można łatwo stwierdzić że Rodrik ma dwie twarze, pierwszą twardego i nieugiętego człowieka lorda Forresterów, zimnego, obowiązkowego przywódcy oraz drugą którą ukazuje tylko najbliższym, ciepłego i delikatnego człowieka który bardzo kocha swoją rodzinę oraz swoją narzeczoną Elaene.

Po Krwawych Godach nabawił się kalectwa które ograniczyło jego umiejętności bojowe. Mimo tego że Rodrik nie jest w pełni sprawny wciąż jest śmiertelnie niebezpiecznym wojownikiem. Rodrik jest mistrzem szermierki, ale zdając sobie doskonale sprawę ze swoich ograniczeń zdecydował się za radą swojego dawnego nauczyciela ser Roylanda nauczyć się nowych metod walki. Dla tego jego walka jest pomysłowa i nieprzewidywalna, Rodrik często teraz stosuje chwyty zaskoczające i zupełnie niespodziewane. Dzięki temu Rodrik ponownie stał się jednym z najbardziej niebezpiecznych wojowników. Rodrik jest również dobrym strategiem, umie łączyć swoje zdolności przywódcze i charyzmę z umiejętnościami strategicznymi co czyni go doskonałym wodzem.

Historia Edytuj

Rodrik urodził się w Żelaznym Forcie jako pierworodny syn i dziedzic lorda Żelaznego Fortu, Gregora Forrestera i jego żony Elissy Forrester z rodu Branfield. Później na świat przyszło młodsze rodzeństwo Rodrika: Asher, Mira, Ethan, Talia i Ryon Forresterowie. W młodości Rodrik był pogodnym i wesołym chłopcem, który godzinami bawił się w gaju razem z rodzeństwem. Już w młodym wieku rodzina zaczęła poszukiwać mu narzeczonej i znalazła mu w osobie Elaena Glenmore, z którą Rodrik się zaręczył. Młodzi spędzali ze sobą dużo czasu, z czasem się ze sobą zaprzyjaźnili, a później pokochali. W młodości kiedy Elaena go odwiedzała w Forcie, bawili się zwykle w chowanego w gaju, Rodrik nigdy nie miał problemów z jej znalezieniem, gdyż ta zawsze chowała się za tym samym drzewem. W młodości Rodrik bardzo często bywał gościem lorda Glenmore'a w Rillwater Crossing.

Rodrik wraz z bratem Asherem uczył się walczyć pod okiem zbrojmistrza Żelaznego Fortu, ser Roylanda Degorego. Wyrósł na doskonałego wojownika, śmiertelnie niebezpiecznego i silnego, nie brakowało mu też charyzmy i zmysłu dowodzenia. Z biegiem czasu, kiedy Rodrik dorastał, zaczął się zmieniać, zdając sobie sprawę, że stanie na czele rodu po śmierci ojca. Stał się bardziej odpowiedzialny, obowiązkowy, ale przy tym poważny. Za młodu razem z bratem Asherem wymykali się z Fortu, aby opić się pitnym miodem z córkami karczmarza, zawsze pili na umór, jednak to Asher zawsze pił do upadłego. Pewnego razu Rodrik przesadził z piciem i to Asher musiał go zanieść do fortu. Nim jeszcze rozpoczęła się wojna Rodrik był gościem w Rillwater Crossing w czasie świętowania dnia imienia brata swojej narzeczonej, wówczas to tańczyli z Elaeną do białego rana.

Kiedy rozpoczęła się Wojna Pięciu Królów, Forresterowie odpowiedzieli na wezwanie swych suzerenów Gloverów i ruszyli do Winterfell, aby wesprzeć Robba Starka w jego kampanii na południu. Lord Gregor zebrał swych ludzi i poprosił Rodrika, aby ten pozostał w Żelaznym Forcie, by się nim opiekować, jednak ten nie chciał słuchać i ruszył na południe razem z ojcem.

Rodrik walczył w wielu bitwach na południu, dowodząc kawalerią Forresterów z takim męstwem i oddaniem, że jego imię stało się znane wśród żołnierzy armii Lannisterów, jako budzące grozę.

Żelazo z Lodu Edytuj

Nieszczęsny Rodrik...Mimo swej powagi był by dobrym lordem
— Maester Ortengryn o Rodriku Forresterze uznając go za zmarłego
RedWedding

Rodrik w czasie Krwawych Godów

Rodrik bierze udział w weselu lorda Edmurego Tully’ego, gdzie razem z przyjaciółmi i towarzyszami broni korzysta z chwili wytchnienia, przed kontynuacją kampanii. W czasie ślubu wychodzi na jaw zdrada lorda Waldera Freya, którego ludzie zdradzają ludzi z Północy i Dorzecza, atakując ich. Rodrik staje do walki, zabiją paru Freyów, jednak zostaje ciężko ranny i przygnieciony przez konia. Próbujący mu pomóc giermek jego ojca Gared Tuttle, widząc ogrom obrażeń stwierdza, że Forrester nie żyje. Rodrik zostaje uznany za martwego.

Nieobecni Lordowie Edytuj

Rodrik Forrester 2

Rodrik próbujący się wyczołgać z wozu ze zmarłymi

Powrót do Żelaznego Fortu Edytuj

Przywieźli mnie na wozie ze zwłokami. Gorzej nie będzie
— Lord Rodrik Forrester do swojej siostry Talii Forrester

Rodrikoki jednak udało się przeżyć Krwawe Gody, mimo ogromnych obrażeń na ciele. Młody Forrester budzi się na wozie ze zwłokami (jest uznany za martwego) ludzi pochodzącymi z Żelaznego Fortu oraz zwłokami swego ojca, lord Gregora, zabitego na Godach. Rodrik widząc zwłoki swego ojca, jest w tak głębokim szoku, że ponownie mdleje. Ponownie budzi się w Żelaznym Forcie, jednak zbrojmistrz zamku, ser Royland Degore przepędza woźnice z zamku, nie wierząc, że są to zwłoki Forresterów. Zdesperowany Rodrik wyczołguje się z wozu z trupami akurat w tym momencie, kiedy woźnica odjeżdża. Mimo ogromnych ran (złamania nogi i ręki, wielu innych pomniejszych ran oraz ogromnej rany na twarzy) zostaje rozpoznany przez zbrojmistrza i natychmiast zabrany do maestera Ortengryna.

House forrester s best by cutecookiecake-d8xtxiw

Lord Rodrik Forrester po Krwawych Godach (fan art)

Po trudnej operacji Rodrik budzi się w swoich komnatach witany przez swą siostrę Talię, ta ciepło wita brata a także informuje go o wszystkim co zaszło w domu pod jego nieobecność oraz o stanie jego zdrowia, prócz poparzonej twarzy, złamanej ręki i palców Rodrik ma poważnie uszkodzoną nogę w której prawdopodobnie nigdy nie odzyska dawnej sprawności. Rodrik dowiaduje się również że jego młodszy brat Ethan został zamordowany przez Ramsaya Snowa, z kolei teraz Forresterowie muszą się zmagać z garnizonem Whitehillów pozostawianym przez lord Ludda Whitehilla który chce doprowadzić do upadku ród z Żelaznego Fortu. Rodrik mimo ciężkiego stanu zdrowia postanawia stanąć na czele swego rodu i poprowadzić go do walki o przetrwanie. Forrester najpierw chce udać się na spotkanie ze swymi doradcami : matką lady Forrester, kasztelanem Żelaznego Fortu Duncanem Tuttlem, zbrojmistrzem ser Roylandem Degorem oraz masterem Ortengrynem. Jednak droga do wielkie sali jest długa a on nie jest w stanie chodzić, możemy wybrać spróbować iść sam lub aby pomogła nam Talia. Bez względu na to co wybierzemy Rodrik jest zaczepiany przez żołnierzy Whitehillów którzy nie chcą go przepuścić do sali. Po uporaniu się z żołdakami lord Forrester przybywa do swej rady, gdzie omawiana jest zła a niemalże beznadziejną sytuacje rodu. Forresterowie nie mają żadnych sojuszników a połowa ich sił zdezerterowała po śmierci lorda Ethana, do tego wszystkiego garnizon Whitehillów terroryzuje mieszkańców i rządził jakby byli u siebie. Od swej matki Rodrik jednak dowiaduje się że do Żelaznego Fortu zamierza jego narzeczona Elaena Glenmore aby zobaczyć swego ukochanego narzeczonego, Rodrik jednak musi przypieczętować zaręczyny gdyż po Krwawych Godach sytuacja jego rodu jest niepewna. Forrester potrzebuje jednak pomocy Glenmorenów dla tego musi przekonać swą ukochaną do niezrywania zaręczy.

Spotkanie z narzeczoną i pogrzeb ojca i brata Edytuj

Rodrik - Wiem. Jestem niesamowicie przystojny

Elaena - Widzę że nie straciłeś poczucia humoru

Rodrik - Nie, tylko rękę, nogę i pół twarzy
— Lord Rodrik Forrester do narzeczonej Elaeny Glenmore komentuje swoje blizny (opcjonalnie)
Screen-Shot-2015-02-17-at-7.21.30-PM

Rodrik ze swoją narzeczoną Eleaną

Po paru dniach do Żelaznego Fortu przybywa narzeczona Rodrika. Przed jej przyjazdem Rodrik podjął kroki, aby zapewnić sobie spokój poprzez uspokojenie ludzie Whitehilla (przez obcięcie im racji lub upicie) oraz posłał kruka do Królewskiej Przystani do swej siostry Miry, aby ta skorzystała ze swych wpływów na przyszła królową Margaery Tyrell i przekonała Glenmorenów do utrzymania sojuszu. Kiedy Eleana przybywa na spotkanie, lord Forrester ciepło ją wita, potem rozmawiają o sytuacji swoich rodzin i zaręczynach, jeśli odpowiednio poprowadziliśmy rozmowę oraz Mira wysłała list do Glenmorenów, Eleana przystanie na utrzymanie zaręczyn i ślub w najbliższym czasie przy tym zachowa uczucie do Rodrika, jeśli jednak Rodrik zmusi Eleane listę do małżeństwa ta mu tego nie zapomni i nie wybaczy, jeśli zaś Mira nie wyśle listu, Eleana w obawie przez Boltonami i Whitehillami, wbrew temu, co czuje do Rodrika, zerwie zaręczyny. W czasie rozmowy do sali wpada lord Ludd razem ze swoimi ludzi, twierdząc, że matka Rodrika zaprosiła go do Żelaznego Fortu. Lady Elissa chce, aby jej najmłodszy syn Ryon, przebywający w charakterze zakładnika na Szczycie, wziął udział w pogrzebie swego brata i ojca. Lord Whitehill jednak wykorzystuje prośbę na niekorzyść Rodrika, chcąc go tym sposobem upokorzyć i sprowokować, każe okazać sobie szacunek i pocałować swój pierścień. Symbolizowałoby to zależność, ucałowanie pierścienia wiąże się z oznaką szacunku oraz oddaniem hołdu lennego. Takim aktem Rodrik uznałby Ludda za swego seniora i że jest niżej w hierarchii.
Game of thrones game vengeful rodrik forrester by kouliousis-d8hhi6f

Lord Rodrik w czasie pogrzebu ojca i brata

Zabije każdego, kto stanie mi na drodze. Nie cofnę się przed niczym.
— Lord Rodrik Forrester składa obietnice swojej matce że zrobi wszystko aby obronić rodzinę (opcjonalnie)

Rodrik może pocałować pierścień lub odmówić jego pocałowania. Jeśli Rodrik dokonał tego, Ryon pojawi się na pogrzebie, jeśli zaś nie, Ludd odbierze Forresterom ich część żelaznych lasów oraz nie puści Ryona na pogrzeb brata i ojca. Zamiast niego pojawi się Gwyn Whitehill, która rozmawiając z Rodrikiem o stanie jego brat, da słowo, że będzie dobrze opiekować się Ryonem. Zapewni także Rodrika, że nie zgadza się z postępowanie swojego ojca oraz, że chce pokoju. Na pogrzebie lordów Gregora i Ethana Rodrik wygłasza mowę pożegnalną, a następnie podpala stosy ogniem z drzewa żelaznego.

Miecz w Ciemności Edytuj

"Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Cokolwiek się stanie, nigdy się nie poddamy"
— Lord Rodrik Forrester do siostry Talii Forrester


Przybycie Gryffa Whitehilla Edytuj

2834229-screen shot 2015-03-19 at 4.15.48 pm

Rodrik ponownie spotyka Gryffa Whitehilla

Po paru dniach do Żelaznego Fortu przybył mianowany przez Ramsaya Snowa dowódca garnizonu Whitehillów, czwarty syn lord Ludda, Gryff Whitehill oraz dowódca zbrojnych Harys. Gryff szybko dał się poznać jako arogancki, pewny siebie, agresywny i nienawidzący Forresterów człowiek, od razu po przybyciu uznał się za najważniejszą osobę w Żelaznym Forcie, zbeształ Rodrika i zajął wielką salę i kwatery Forresterów, a także brutalnie zaczął postępować z mieszkańcami twierdzy. Lord Forrester doskonale zdając sobie sprawę, że nie ma dosyć ludzi na otwartą wojnę, musi odstąpić od zbrojnego planu pokonania aroganckiego Gryffa i jego ludzi. Następnego dnia Rodrik spotyka się ze swą radą w celu omówienia sytuacji. Rodrik razem ze swymi ludźmi decyduje, że priorytetem ma być przepędzenie Gryffa lub uwolnienie wciąż więzionego Ryona (decyzja gracza) oraz planuje wykorzystać pomoc powracającego do Westeros Ashera oraz wpływy Miry w Królewskiej Przystani. Krótko po spotkaniu Rodrik zostaje zaczepiony przez kasztelana zamku, Duncana, który informuje go, że dostał tajną wiadomość od Gwyn Whitehill i chce ona spotkać się z Rodrikiem potajemnie.

Spotkanie z Gwyn Whitehill Edytuj

Chce pokoju miedzy naszymi rodami. Dość wojen. Koniec z rozlewem krwi. Też tego chcesz ?
— Lady Gwyn Whitehill do lorda Forrestera, proponując mu pokój.
Tumblr inline ntbtueDeqX1tzc70k 1280

Gwyn Whitehill, potencjalna sojusznika i ukochana brata Rodrika

Rodrik i Duncan docierają do miejsca spotkania, którym są gaje żelaznych drzew. Kiedy przybywają na miejsce, okazuje się, że liczący sobie setki lat gaj drzew został wycięty w pień przez Whitehillów. Rodriki jest tym faktem oburzony, doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli nie zatrzyma Ludda, ten wytnie wszystkie drzewa żelazne, co ostatecznie doprowadzi do zniknięcia tego rodzaju drewna z Westeros (w odróżnieniu od Whitehillów, Forresterowie posiadali rozległą wiedzę i umiejętności w dziedzinie lasów, pozwalające im prowadzić wycinki tak, aby nie wyniszczać lasów). Na miejscu Rodrik zastaje Gwyn. Rozmawiają o sytuacji między swoimi rodzinami. Gwyn po raz kolejny zapewnia, że nie zgadza się ze swym ojcem oraz chce namówić Rodrika do zawarcia pokoju. Informuje go również, że Ludd zamierza zniszczyć Forresterów, przesyła do Królewskiej Przystani ogromne sumy pieniędzy swojemu zaufanemu człowiekowi, który ma wykonać dla niego pewne zadanie oraz po to wysłał Gryffa w charakterze dowódcy, aby sprowokować Rodrika. Do tego Gwyn pyta o swego dawnego ukochanego Ashera oraz informuje Rodrika, że w jego radzie jest zdrajca, który sprzedał Forresterów, a lord Ludd zna teraz wszystkie zamiary i plany Rodrika, co więcej Gwyn chce aby Rodrik ustąpił i nie dał się sprowokować Gryffowi, oraz żeby mu dał pełną swobodę oraz pełnie władzy nad Żelaznym Fortem. Spotkanie przerywa przybycie zbrojnych Whitehilla, a Rodrik jest zmuszony uciekać, przy tym jest oburzony tym że Whitehillowie chcą targnął się na jego życie i to na jego ziemi, Gwyn na pożegnanie stwierdza że Rodrik nie ma już żadnej władzy nad swoimi ziemiami. Przed odjazdem Gwyn prosi lorda Forrestera, aby bez względu na sytuacje podporządkował się jej bratu. Rodrik wraca do Żelaznego Fortu i odwiedza wielką salę, kompletnie zrujnowaną przez zbrojnych ze Szczytu. Tam Rodrik zastaję swoją matkę, z którą chwilę rozmawia. Zaraz po rozmowie do sali wpada grupka żołdaków Whitehillów, którzy znieważają pamięć lord Ethana oraz grożą Rodrikowi. W zależności od naszej decyzji, Rodrik może ich uderzyć i ich pohamować lub im odpuścić. W oby przypadkach po chwili zostaje wyprowadzony z sali przez swoją matkę na żądanie Harysa (dowódcy zbrojnych Whitehillów).

Konfrontacja z Gryffem Whitehillem Edytuj

Mijają następne dni a Rodrik wciąż dochodzi do siebie. Razem z swoim Obrońcą rozmawiają o losach rodu i Żelaznego Fortu oraz o obecnej sytuacji. Rodrik widzi przy tym niedostatek i głód oraz gnębienie jakiemu są poddani jego ludzie przez Whitehillów. Ich rozmowę jednak przerywa przybycie Gryffa który wściekły prowadzi do Rodirka jego siostrę Talią. Oznajmiając przy tym że jego siostra zaatakowała (ugryzła) jednego z jego ludzi,Talia tłumaczy że widziała że żołnierz kradnie i kazała mu przestać. Rodrik może podejść do sprawy na spokojnie albo spróbować zakpić z Gryffa, wówczas ten irytuje się jeszcze bardziej. Wówczas jeśli Obrońcą jest ser Royland uderzy Talię, jeśli zaś Duncan Gryff uderzy jego kiedy ten zechce go uspokoić. Rodrik wówczas może zagrać agresywnie lub spokojnie. Tak czy siak sytuacja kończy się w ten sam sposób. Zostaje pobity przez Gryffa, który chce upokorzyć lorda Forrestera, chcąc go zmusić do pozostania na ziemi. Przy tym grozi mu że zabije jego, zniszczy jego dom i rodzinę jeśli Rodrik mu się sprzeciw i wstanie. Decyzja należy do gracza, jeśli Rodrik zostanie na ziemi, straci szacunek swoich ludzi, za to uspokoi nieco Gryffa, jednak ten będzie jeszcze bardziej się rządził w Forcie i kpił oraz dręczył Forresterów. Jeśli jednak Rodrik zdecyduje się wstać, zostanie ponownie pobity. Rodrik wciąż wstając i wstając, przerazi Gryffa który wówczas nie będzie wiedział jak się zachować i poprostu odpuści grożąc niemrawo Rodrikowi. Jeśli Rodrik wstanie zyska szacunek nie tylko u swoich ludzi ale również i wrogów (po tym zajść zacznie go szanować nawet psychopata Ramsay Snow, o ile wstanie), przez to pokaże że nikt nie może go złamać ani pokonać oraz pokaże swoją siłę i determinacje. Do tego Gryffa straci autorytet u wszystkich w tym u swoich ludzi którzy zaczną czuć się mniej pewnie w murach Żelaznego Fortu. Wówczas Gryff bardzo sfrustrowany zacznie się brutalnie wyżywać na mieszkańcach Fortu, przy tym jednak unikając Forresterów. Po tym zajściu Rodrik rozmawia z Talią na wieży obserwacyjne. Talia zapewnia brata że jest gotowa się zmienić dla dobra swojego rodu, oraz że zrobi wszystko byle tylko ocalić rodzinę. Wówczas Rodrik zapewnia ją że co kolwiek się stanie Forresterowie staną na wysokości zadania.

Synowie Zimy Edytuj

Sojusz z Glenmorenami Edytuj

Nadszedł czas, by ktoś rozprawił się z Gryffem
— Lord Rodrik Forrester przystający na propozycje Glenmoreów
Got-telltale-rodrik

Rodrik oraz Glenmorenowie razem ze swoją armią

Mijają następne dni, Rodrik czuje się już o wiele lepiej a wiele z jego ran się zagoiło. Jednak rozległe obrażenia o długotrwały brak treningów się na nim obija. Rodrik ponownie wraca do trenowania swoich zdolności razem z dawnym nauczycielem ser Degore'm. Lord Forrester jest jednak kaleką, mimo iż ręka zagoiła się doskonale, noga również i Rodrik może nawet chodzić bez laski, jednak jest stale kontuzjowany. W wyniku obrażeń pod Bliźniakami jego noga jest uszkodzona i co jakiś czas daje o sobie znać. Rodrik i ser Royland ćwiczą walkę na miecze w gaju drzew żelazny pod okiem Talii która uważnie obserwuje trening brata. Rodrik mimo doskonałych umiejętności nie jest w stanie walczyć równie dobrze i wytrwale co przed godami. Zbrojmistrz zauważa że to nie noga Rodrika stanowi problem ale jego myślenie, ponieważ Rodrik myśli nie praktycznie, radzi mu aby zastosował nowe metody walki, walczył po przez zaskoczenie i robienie czegoś niespodziewanego. Wówczas do sprowadza Rodrika na ziemie podcinając mu nogi, oraz proponuje by lord Forrester zaczął od takie manewru. Rodrik stasuje swój nowy manewr na Roylandzie pokonując go przy tym odczuwają silny ból w nodze które zdaje się ignorować i przeszkadzać mu coraz mniej.
Tumblr static 4evvqa44op44kk8gk004kw0c0

Pocałunek Rodrika i Eleany w gaju

Trening zostaje jednak przybycie narzeczonej Rodrika, lady Elaeny, która przybywa do Rodrika w ważnej sprawie którą chce mu przedstawić (w zależności od tego jakie są nasze relacje z Elaeną może być nas nastawiona bardzo przyjaźnie lub nieco chłodno, jeśli zmusiliśmy ją do małżeństwa). Elaena przedstawia swojego brata Arthura Glenmore'a, młodszego syna lorda Glenmore'a oraz informuje go że ma do niego ważną sprawę. Okazuje się że z małżeństwa Rodrika i Elaeny nici, ponieważ do Rillwater Crossing siedziby Glenmoreów przybył lord Szczytu, zastraszył lorda Glenmore że spali jego ziemie, wymorduje jego ludzi oraz rodzinę oraz naśle na niego Boltonów, jeśli ten nie zgodzi się zerwać zaręczyn jego córki z lordem Żelaznego Fortu. Lord Glenmore w obawie przed tym zerwał te zaręczyny oraz zapewnił że odda swoją córkę młodszemu synowi Ludda, Gryffowi. Kiedy Rodrik się o tym dowiaduje jest wściekły takim obrotem sprawy.
Game-of-thrones 20150601163154

Rodrik i Elaena zmierzający na spotkanie z Gyffem

Elaena przybywa jednak z planem i propozycją, proponuje Rodrikowi zabicie Gryffa, jeśli ten na to przystanie poślubi bo oraz odda mu straż Glenmorenów która przybyła razem z nią oraz jej bratem, elitarnych doskonałych wojowników, speców walki w ręcz oraz łukiem. Elaena obiecuje że jeśli Rodrik zabije Gryffa odda mu swoich 20 ludzi żeby mógł ich wykorzystać do walki i odzyskania kontroli nad swoim zamkiem. Rodrik przystaje na tą propozycje. Następnie Rodrik i Elaena rozmawiają ze sobą chwilę na osobności, Elaena wówczas prosi Rodrika aby ten złoży jej obietnice że zabije Gryffa (może to zrobić lub odmówić). Następne (jeśli są w dobrych relacjach) narzeczeni się pocałują.
SOW Giving the Order

Lord Forrester z Arthurem Glenmorenem w czasie pojmania Gryffa

GoT Rodrik Gryff

Zmasakrowany przez Rodrika, Gryff Whitehill

Pojmanie GryffaEdytuj

Rodrik i w krótkim czasie po oczekiwaniu na przybycie większej ilości żołnierzy Glenmorenów razem z Arthurem, Elaeną oraz żołnierzami przybywają na dziedziniec zamkowy, tam Elaena widzi coraz nędzniejszy stan Żelaznego Fortu i poddanych Rodrika którzy bez końca są karceni i gnębieni przez agresywnych zbrojnych ze Szczytu. Na przeciw wychodzi matka lorda, Elissa cieszy się że jej syn tu jest oraz że Gryff dostał ataku szału i torturuje maestera Ortengryna, który podobno zainfekował ranę jednego ze zbrojnych Whitehilla. Rodrik posyła Arthura po pozostałych zbrojnych których zostawił w gaju, a razem z Elaeną decyduje się stawić czoło Gryffowi. Rodrik przybywa do wielkiej komnaty gdzie Gryff oraz pozostali jego ludzie znęcają się nad maesterem. Whitehill jest wściekły na widok Elaeny która towarzyszy Rodrikowi wykrzykując przy tym że lady Glenmore niedługo za niego wyjdzie. Rodrik prowokuje Gryffa który ponownie zaczyna mu grozić. Wówczas to Rodrik może od razu zawołać żołnierzy Glenmorenów do walk lub też upokorzyć Gryffa po przez walkę z nim i zastosowanie nowych umiejętności Rodrika. W obu przypadkach lord Forrester sygnalizuje uderzeniem laską w podłogę wejście do akcji żołnierzy Arthura. Ci wkraczają błyskawicznie atakują Whitehillów i biorąc ich do niewoli w tym i Gryffa. Wściekły czwarty syn grozi Rodrikowi i krzyczy na niego. Wówczas to lord Forrester może bo bardzo dotkliwie pobić, aż w końcu zacznie go bić swoją laską wybijając oko Gryffowi. Może też opuścić. Jeśli jednak Rodrik zdecyduje się katować Gryffa i jeśli obiecał to Elaenie, będzie to robił do puki nie przerwie mu tego jego matka, która zmusi syna aby zostawił Gryffa w spokoju, gdyż jeśli go zabije Ryon który jest zakładnikiem również zginie. Wówczas to Elaena poprosi Forrestera aby przestał, gdyż już wystarczy oraz że rozumie jego motywy. Po wszystkim Whitehillowie razem z Gryffem zostają uwięzieni w lochach Żelaznego Fortu, aby zapobiec jakim kolwiek przecieką (Rodrik i jego matka są świadomi że mają w szeregach zdrajcę) decydują się zabić wszystkie kruki i nikogo nie wypuszczać z twierdzy bez zgody lorda.
SOW Highpoint Art

Szczyt siedziba rodu Whitehillów

Wizyta na Szczycie Edytuj

Rodriku ! Witajcie na Szczycie.
— Lord Ludd Whitehill wita Rodrika na Szcyzcie
Po pewnym czasie Rodrik opanowuje zupełnie sytuacje i odzyskuje zupełną kontrolę nad Żelaznym Fortem. Lord Forrester rozmawia również ze swoją siostrą Talią na temat tego jak zachował się Rodrik w czasie konfrontacji z Gryffem. Do swoich dzieci dołączą lady Forrester która informuje że wszystkie kruku zostały zabite a brama jest zaryglowana. Wówczas to Forresterów dołączają kasztelan Duncan oraz ser Royland. Obaj przynoszą informację, ze Szczytu siedziby rodu Whitehillów przyleciał kruk od lorda Ludda Whitehilla, który zaprasza Rodrika na rozmowy pokojowe i negocjacje na Szczyt. Rodrik jest nieco zaskoczony tym zaproszeniem, choć nie wierzy w dobre intencje Ludda ani nie ufa mu za grosz, decyduje się odpowiedzieć na zaproszenie i pojechać na Szczyt.
815108-game-of-thrones-episode-four-of-six-sons-of-winter-playstation

Rodrik i Gwyn podziwiają obraz rodziny Whitehillów

Chce się dostać do siedziby Whitehillów aby obejrzeć ją od środka oraz aby odzyskać młodszego brata Rodrika, Ryona który wciąż jest zakładnikiem Szczytu. Forrester chce wykorzystać to że Ludd wciąż nie jest świadomy uwiezienia jego syna oraz swojego garnizonu. Rodrik zamierza zaskoczyć Whitehilla oraz zaproponować wymianę, Gryff za Ryona, czwarty syn za czwartego syna. Zanim jednak Rodrik opuści Fort musi zdecydować kogo ze sobą weźmie (Ducanana czy Roylanda) oraz czy zdecyduje się zabrać ze sobą oddziały Glenmorenów czy też pozostawić ich do obrony Żelaznego Fortu. Kiedy doradcy odchodzą Talia i Elissa zastanawiają się który z nich jest zdrajcą. Młodsza siostra Rodrika, zostaje pozostawiona w Żelaznym Forcie oraz sprawować rządy w jego imieniu (możemy też kazać jej znaleźć zdrajcę).
Game-of-thrones-telltale-recenzja-3

Negocjacje na Szczycie, Forresterowie vs Whitehillowie

Następnego dnia lord Forrester wyrusza na Szczyt razem z jednym ze swoich doradców oraz swoją matką lady Elissą i jeżeli zdecydował się zabrać ze sobą Glenmorenów Arthurem Glenmorenem. Rodrik przybywa na Szczyt zostaje powitany w murach zamku przez córkę Ludda, lady Gwyn Whitehill. Rodrik i Gwyn zamieniają słowo na osobności, Gwyn po raz kolejny zapewnia Forrestera że jej celem jest pokój i że tylko to ją obchodzi, aby zakończyć rozlew krwi. Przypomina również Rodrikowi że rody Forresterów i Whitehillów były kiedyś blisko, byli przyjaciółmi jednak z czasem z powodu drzewa żelaznego rodziny poróżniły się, lady Forrester zauważa że pomiędzy rodami z Żelaznego Fortu i Szczytu jest krew. Przed wejściem do sali bankietowej na której Rodirk ma rozmawiać z Luddem, Forrester zatrzymuje się przed obrazem przedstawiającym rodzinę Whitehillów, wszystkich jej członków lorda Ludda z żoną, Karla, Ebbera, Torrhena, Gwyn i jeszcze nienarodzonego Gryffa, Rodrik może porozmawiać z Gwyn o jej rodzinie dzięki czemu pozna nieco bardziej charakter Ludda oraz ród ze Szczytu.
SOW Discussing Terms

Lord Forrester na Szczycie

Następnie Rodrik oraz jego obstawa przybywają do sali głównej gdzie ma się obyć rozmowy, jednak na miejscy nie zastają Ludd lecz oddział kuszników na balkonie, zaniepokojona Gwyn udaje się szukać ojca, tym czasem Rodrik i jego ludzie rozglądają się po sali szukając ewentualnej próby ucieczki. Po chwili jednak zjawia się Ludd witają Rodrik, jak zwykle go za prowokując i drwiąc, jednak zaprasza go do swoje stołu. Po krótkie rozmowie o nic Ludd znosi toast za rodzinę i przechodzi do rzeczy. Okazuje się że Ludd jest coraz gorszej sytuacji, drzewo żelazne jest masowo wycinane i przerabiane dla Boltonów którzy mają ogromne zapotrzebowania. Jednak to rodzi obawy że ponownie tak jak wiele stuleci temu Whitehillowie wytną wszystkie lasy niszczą je bez powrotne, do tego Whitehillowie nie byli w posiadaniu wiedzy obróbki drzewa którą mieli Forresterowie a ich wytwory były znacznie gorszej jakoś niż rodu z Żelaznego Fortu. Ludd potrzebuje wiedzy i umiejętności Forresterów w handlu drzewem żelaznym. Dla tego proponuje Rodrikowi ugodę (na sojusz nie chce się zgodzić) Forresterowie pomogą mu w handlu drzewem, będą hodować lasy i wytwarzać produkty z drzewa żelaznego, przekazując to Whitehillom. Ludd w zamian zobowiązuje się do bliżej niesprecyzowanej pomocy oraz protekcji i ochrony jaką roztoczy nad Forresterami. Jednak zarówno Rodrik jak i jego matka doskonale zdają sobie sprawę że Ludd chce Forresterów wykorzystać i zmusić do wasalizacji. Lord Forrester nie jest skłony do hołdu Whitehillom i odrzuca ich ofertę. Wściekły Ludd jest oburzony tym że odrzucono jego "hojną i sprawiedliwą" ofertę pokoju, zaczyna grozić Rodrikowi że nakaże Gryffowi spalić Żelazny Fort i po raz setny grozi zabiciem rodziny Rodrika. Jednak wówczas karty się odwracają.

Bo chociaż jesteś mocny w gębie...Zależy ci na synu. Wihethill to przecież Whitehill
— Lord Rodrik prowokuje Ludda, podważając jego autorytet

Lord Żelaznego Fortu spokojnie odpowiada że Gryff już nie rządzi na Fortem, zmieszany Luud pyta o co mu chodzi, wówczas Forrester wyjawia że Gryff podobnie jak i cały jego garnizon został uwięziony. Na wściekłość Whiehilla spokojnie stwierdza że z ma dla niego ofertę i przedstawia mu inną propozycję. Wymianę Gryffa za jego młodszego brata Ryona. Whitehill nie ma wyboru i każe go wezwać najmłodszego z Forresterów. Kiedy ten się zjawia bierze go na zakładnika oraz grozi Rodrikowi że go zabije, na stwierdzenie Forrester że ten w zamian zabije Gryffa, lord Szczytu stwierdza że jego czwarty syn go nie obchodzi, wówczas Rodrik może błagać o litość, zgodzić się na ofertę Ludda lub też sprowokować go. W obu pierwszych przypadkach Whitehill wyjdzie zwycięsko, jeśli jednak Rodrik będzie Ludda prowokował, okaże się że Whitehill gra silnego a tak naprawdę jest słaby, gdyż zgodzi się wypuścić Ryona za Gryffa którego naprawdę się martwi, wówczas to Whitehill straci autorytet a Rodrik wyjdzie zwycięski z tego spotkania. Tak czy siak spotkanie kończy się ustaleniem że na neutralnym gruncie dokonają wymiany. Po czym Rodrik opuszcza Szczyt a by przygotować się do wymiany.RelacjeEdytuj

Z ojcem lordem Gregorem Edytuj

Mój ojciec. Był dla mnie wszystkim. Ideałem, który chciałem osiągnąć. Pokazał mi, co to znaczy być lordem...
— Lord Rodrik Forrester na pogrzebie swojego ojca


Z matką lady Elissą Edytuj

---

Z braćmiEdytuj

---

Z narzeczoną i ukochaną Eleaną GlenmoreEdytuj

Weżniemy ślub. I nikt nas nie zdoła rozdzielić. Ani Gryff, ani jego ojciec ani Ramsay Snow
— Rodrik do ukochanej Eleany (ku jej wielkiej uciesze)
1455931461437

Lady Elaana Glenmore narzeczona i ukochana Rodrika

Rodrik poznał Elaene Glenmorę jako dziecko, kiedy oboje byli bardzo młodzi i od razu się polubili. Ich rodziny już wczesne młodości zawarli traktat małżeński na mocy którego Rodrik i Eleana zostali zaręczeni a mieli się pobrać z chwilą osiągnięcia pełnoletności. Wówczas to chcą zapoznać ze sobą młody organizowano im razem czas czy zabawy. W ten sposób Eleana bardzo często odwiedzała Żelazny Fort, z kolei Rodrik bardzo często odwiedzał jej dom Rillwater Crossing. Kiedy byli dziećmi Eleana i Rodrik bardzo się ze sobą zaprzyjaźnili, szczerze i prawdziwie, oboje razem lubili spędzać ze sobą czas na grach i zabawach w gaju. Eleana szczególnie mocno upodobała sobie zabawy w chowanego w gaju, jednak wówczas Rodrik nigdy nie miał najmniejszych problemów z jej znalezieniem gdyż zawsze chowała się za tym samym drzewem. Z czasem kiedy za czeli dorastać ich przyjaźń powoli zaczynała się zmieniać, z czasem zmieniła się w szczerą i prawdziwą miłość. Oboje młodych szczerze się w sobie zakochała i planowała jak najszybszy ślub. Ich plany jednak pokrzyżował wybuch wojny i wyruszenie Rodrika na wojnę. Rodrik szczerze i prawdziwie kocha Eleanę i ma dla niej bardzo wiele uczucia, jest jedną z niewielu osób które mogą zobaczyć prawdziwą twarz Rodrika, nie tę zimną i lordowską lecz tę prawdziwą, człowieka niezwykle czułego, wrażliwego i kochającego. Rodrik zawsze pragną poślubienia Elaeny i spędzenia z nią reszty życia. W czasie gry możemy wielokrotnie pokierować Rodrikiem i okazać swoje uczucia względem Elaeny. W czasie kiedy ta odwiedza go w Żelaznym Forcie mimo szoku jaki wywołuje widok jego blizn jakich się nabawił wciąż nie przestaje bo kochać, bardzo martwi się o Rodrika oraz o jego stan zdrowia. Jedyne czego Elaena nienawidzi to zmuszania jej do czegoś, jeśli Rodrik zmusi Elaenę do małżeństwa ta zacznie się odnosić do niego chłodno i będzie mu to wypominać, choć będzie wciąż go kochała to nie będzie mogła mu wybaczyć przymusu, jeśli Rodrik mimo przytłaczający argumentów pozwoli Elaenie zdecydować do małżeństwa a pokocha go jeszcze bardziej za wolność jaką jej dał i zgodzi się na ślub. Po śmierci brata Elaeny, Arthura, Rodrik (opcjonalnie) może doprowadzić do romansu i zaopiekowania się Elaeną, wówczas to oboje młodych wylądują w łóżku snując plany na przyszłość.
Nie obchodzą mnie twoje blizny Rodriku. Kochałam chłopca, jakim byłeś, i będę kochać mężczyznę, jakim jesteś.
— Lady Elaene Glenmore do Rodrika Forrestera
10732044 940956432607300 579589507 n

Rodrik i Elaena

Wówczas po tym Elaena postanawia zostać przy Rodriku do samego końca, choć by i gorzkiego, choć zawzięcie wierzy w jego zwycięstwo. W czasie bitwy o Żelazny Fort Elaena decyduje się zostać przy Rodriku do końca, zapewniając go przy tym że go kocha i będzie się modliła za jego szczęśliwy powrót, kiedy ciężko ranny Rodrik widzi porywaną przez żołnierzy Whitehillów Elaenę stara się jej ruszyć, jednak nie ma sił nawet wstać a jego rany są przez ogromne do tego stopnia że ledwie trzyma się przy życiu. Rodrik może odesłać również Elaenę do Dorzecza. Z cała pewnością można stwierdzić że Eleaną jest jedną z najważniejszych osób w życiu Rodrika. Jeśli Rodrik zginął w zasadzce Elaena jest zupełnie załamana i rozpacza nad śmiercią narzeczone, a kiedy Whitehillowie przywożą zwłoki lorda Rodrika przerażona spogląda na ciało ukochanego po czym załamana odchodzi.

Cytaty RodrikaEdytuj

Whitehillowie mają mojego brata. Walczymy między sobą, podczas gdy powinniśmy walczyć z nimi.
— Lord Rodrik Forrester do swojej rady
"Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Cokolwiek się stanie, nigdy się nie poddamy"
— Lord Rodrik Forrester do siostry Talii Forrester
Nie łudź się Gryff Wciąż jestem lordem Żelaznego Fortu. I to ja rządzę tym rodem.
— Lord Rodrik Forrester do Gryffa Whitehilla
Nadszedł czas, aby ktoś pozbył się Gryffa
— Lord Rodrik Forrester do Elaeny i Arthura Glenmoreów
Wiedziałem, że Ludd nigdy nie poświęci swojego syna, Whiethill to Whitehill, tak jak Forrester to Forrester
— Lord Rodrik Forrester do swojej matki lady Elissy Forrester komentując swoje zachowanie na Szczycie


Cytaty o RodrikuEdytuj

Nieszczęsny Rodrik...Mimo swej powagi był by dobrym lordem
— Maester Ortengryn o Rodriku Forresterze
Rodrik. Był naszym najlepszym wojownikiem
Gared Tuttle o Rodriku Forresterze
Nie żeby Rodrik nie umiał o siebie zadbać. Świetnie władał mieczem.
— Maester Ortengryn do Gareda Tuttle'a
Nie obchodzą mnie twoje blizny Rodriku. Kochałam chłopca, jakim byłeś, i będę kochać mężczyznę, jakim jesteś.
— Lady Elaene Glenmore do Rodrika Forrestera
Mało kto byłby wstanie przeżyć takie obrażenia. Może już nigdy nie chodzić.
— Maester Ortengryn komentujący obrażenia Rodrika
Słyszałem, że nie można cię złamać. Postanowiłem zobaczyć to na własne oczy.
Ramsay Snow do Rodrika Forrestera
Rodrik...zbawca, który nie mógł nikogo wybawić
Ramsay Snow do Fetora (opcjonalnie, jeśli ten zginie)


Przypisy Edytuj

  1. o. P. – od Podboju Aegona.