FANDOM


Rollam Westerling – drugi syn i czwarte dziecko lorda Gawena Westerlinga i jego żony lady Sybelli Spicer. Szwagier króla Robba Starka i jego giermek. Po Krwawych Godach oraz śmierci brata i szwagra dziedzic rodu Westerling.

Historia Edytuj

Rollam urodził się w siedzibie domu Westerlingów na rozpadającym się zamku Turni, w 290 o. P.. Jest najmłodszy z całego rodzeństwa.

Po tym, kiedy jego siostra Jeyne Westerling poślubiła króla Północy i Dorzecza Robba Starka, Westerlingowie dołączają do Starków, ale za to Freyowie odłączają się do sprawy Młodego Wilka. Rollam towarzyszy Robbowi i swej rodzinie w drodze do Riverrun. Zastępuje także Olyvara Freya jako nowy giermek Robba. Kiedy Robb jedzie do Bliźniaków Rollam pozostaje w Riverrun razem z matką i siostrami, podczas gdy jego starszy brat, ser Raynald Westerling, jedzie do bliźniaków.

Po Krwawych Godach, z powodu rzekomej śmierci swego brata, Rollam zostaje dziedzicem rodu Westerlingów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.