FANDOM


Ser Rolland Storm, zwany Bękartem z Nocnej Pieśnibękarci syn lorda Pogranicza i Nocnej Pieśni Bryena Carona oraz przyrodni brat lorda Bryce Carona. Rolland ma opinie doświadczonego i doskonałego rycerza i wojownika. Po rozpoczęciu wojny razem z bratem dołączą do Renly’ego, a po jego śmierci do Stannisa Baratheona. Po śmierci brata jest ostatnim męskim potomkiem rodu Caron i tytułuje się on lordem Pogranicza i Nocnej Pieśni. Jest członkiem ludzi króla i kasztelanem Smoczej Skały.

Wygląd i charakter Edytuj

Rolland jest uważany za ponurego mężczyznę z naznaczoną po francy twarzą. Rolland jest dosyć porywczym i bardzo uzdolniony, doświadczonym wojownikiem. Storm jest przy tym bardzo pobożny, bardzo głęboko czci Siedmiu, a w szczególności wojownika.

Historia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Rolladn Strom narodził się z pozamałżeńskiego związku lorda Pogranicza i Nocnej Pieśni Bryena Carona. Możliwe, że był wychowywany razem z przyrodnim bratem, lordem Bryce Carona w Nocnej Pieśni. W nieznanym czasie Rolland zyskał ostrogi i został pasowany na rycerza.

Starcie królów Edytuj

Po rozpoczęciu Wojny Pięciu Królów ser Rolland towarzyszy swemu przyrodniemu bratu Bryce’owi który dołącza do Renly’ego Baratheona. Po tajemniczej śmierci Renly’ego tak, jak wszyscy chorążowie rodu Baratheonów, Rolland poprzysięga wierność królowi Stannisowi Baratheonowi.

Ser Rolland bierze udział w bitwie nad Czarnym Nurtem, która kończy się kompletną klęską i rozgromieniem armii Stannisa przez sprzymierzone siły Lannisterów i Tyrellów. W czasie bitwy to właśnie Rolland dowodzi tylną strażą, umożliwiając niedobitkom armii Stannisa ucieczkę.

Nawałnica mieczy Edytuj

Po przegranej bitwie ser Rolland pozostaje wierny Stannisowi i przebywa na Smoczej Skale. W czasie bitwy nad Czarnym Nurtem ginie brat Rollanda, a jego zbójca, ser Philip Foote, otrzymuje za swój czyn tytuł i ziemie rodu Caronów. Rolland sam naprzeciw woli Żelaznego Tronu tytułuje się lordem Nocnej Pieśni i Pogranicza.

Kiedy wpływ wyznawców R'hllora, tak zwanych ludzi królowej ,skupionych wokół żony Stannisa Selyse Florent i kasztelana zamku ser Axella Florenta i czerwonej kapłanki Melisandre, zaczyna rosnąć, Rolland jako gorliwy wyznawca Siedmiu i przeciwniki Czerwonego Boga dołącza do ludzi króla, na czele których stoi lord Davos Seaworth, Królewski Namiestnik Stannisa.

Bękart z Nocnej Pieśni pomaga królewskiemu namiestnikowi Davosowi zorganizować i przeprowadzić ucieczkę bękarta króla Roberta, Edrica Stroma, którego Kobieta w Czerwieni zamierzała oddać płomieniom. Rolland jest odpowiedzialny za obezwładnienie strażników. Po ucieczce Edrica ludzie króla popadają w niełaskę na korzyść ludzi królowej.

Po tym, kiedy król Stannis decyduje się wyruszyć na Mur, aby wspomóc Nocną Straż przed atakami dzikich i Innych, pozostawia pieczę nad Smoczą Skałą, właśnie ser Rollandowi, który na miejsce ser Axella zostaje jej nowym kasztelanem.

Po tym, kiedy Stannis odkrywa, że smocze szkło może zabijać Innych, wysyła wiadomość do Storma, aby ten rozpoczął wydobycie tego surowca, którego ilość jest bardzo wielka na Smoczej Skale.

Uczta dla wron Edytuj

Po wypłynięciu Stannisa, który zabrał większość swoich sił i flotę na Północ, na Smoczej Skale pozostają niewielkie siły bez wsparcia morskiego. Rządząca w Królewskiej Przystani królowa regentka Cersei Lannister dostrzega szanse zajęcia wyspy i wysyła do ataku na nią flotę Arbor. Lord Paxter Redwyne zaczyna morskie i lądowe oblężenie twierdzy. Ponieważ zamek jest bardzo dobrze obwarowany, a szturm na niego zakończyłby się śmiercią wielu ludzi, postanawia wziąć zamek głodem.

Jednak niespodziewana ofensywa Żelaznych Ludzi na Tarczowe Wyspy otwiera im drogę do swobodnego atakowania całego Reach, wobec czego flota Redwyne’ów jest natychmiast potrzebna na Morzu Zachodzącego Słońca.

Siły Żelaznego Tronu 2000 ludzi postanawiają natychmiast zakończyć sprawę Smoczej Skały, dowództwo nad atakiem na Skale obejmuje rycerz Gwardii Królewskiej ser Loras Tyrell. Ser Loras proponuje Rollandowi pojedynek, lecz ten odmawia, wobec tego armia Redwyne’ów rusza do ataku na twierdzę. Garnizon zamku, mimo swej nieliczności, zadaje atakującym ogromne straty, ginie ponad 1000 ludzi, czyli połowa atakujących, jednak ostatecznie Smocza Skała zostaje zdobyta.

Taniec smoków Edytuj

Los bękarta z Nocnej Pieśni po oblężeniu pozostaje nieznany.