FANDOM


DrogonHD.jpg

Drogon, smok Daenerys Targaryen.

Smoki to masywne, latające stworzenia podobne do gadów. Na swoich wrogów i ofiary zieją ogniem z pyska. Podobno mają silne związki z magią, a nawet są swego rodzaju jej źródłem. Świadczy o tym to, że magia zaczęła wracać wraz z ponownym pojawieniem się po prawie dwustu latach trzech z tych mitycznych stworzeń. Dowodami, potwierdzającymi te tezy jest kilka wydarzeń: alchemicy z Królewskiej Przystani wytwarzają dziki ogień w bardzo szybkim tempie, prawdopodobnie używając czarów, obsydianowe świece w Cytadeli ponownie płoną, na niebie pojawia się „krwawiąca gwiazda”, a Thoros z Myr wskrzesza Berica Dondarriona.

Battle of the Bastards 31.jpg

Smoki niszczące flotę.

Smoki posiadają niesamowitą moc, zdolną niszczyć całe armie i palić całe miasta na popiół. Mężczyźni, którzy byli w stanie ujarzmić i wykorzystywać smoki jako zwierzęta bojowe, tworzyli dzięki nim rozległe imperia zarówno na Essos, jak i Westeros.

Ostatnie żywe smoki były w posiadaniu rodu Targaryenów, który wykorzystał je do podbicia i zjednoczenia Siedmiu Królestw. Wydarzenia te miały miejsce około 300 lat przed Wojną Pięciu Królów. Smoki Targaryenów wymarły około półtora wieku później, przez co cały gatunek uznano ostatecznie za wygasły.

Dragon Eggs.png

Prezent ślubny Daenerys - trzy smocze jaja.

W czasie, gdy Westeros rozpoczynała się Wojna Pięciu Królów, Daenerys Targaryen, ostatni członek obalonego rodu Targaryen, otrzymuje w prezencie ślubnym trzy smocze jaja, z których wkrótce wykluwają się Rhaegal, Viserion oraz największy - Drogon.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki