FANDOM


Torrhen Whitehill Painting

Podobizna Torrhena na obrazie.

Lord Torrhen Whitehill – członek rodu Whitehillów, trzeci syn lorda Szczytu Ludda Whitehilla i brat Karla, Ebberta, Gwyn oraz Gryffa Whitehillów. W zależności od decyzji gracza, jeśli zginie jego ojciec, Torrhen, zostaje nowym lordem Szczytu i głową rodu Whitehillów.

Historia Edytuj

Torrhen urodził się na Szczycie, nie wiadomo dokładnie kiedy. Był trzecim synem lorda Ludda Whitehilla i lady Whitehill. Miał dwóch starszych braci: Karla i Ebberta oraz młodszą siostrę Gwyn i brata Gryffa. W młodości Torrhen i pozostali jego starsi bracia znęcali się nad swym najmłodszym bratem Gryffem. Torrhen, jako trzeci syn, nie miał szansy na uzyskanie dziedzictwa ojca, jednak szczęście się do niego uśmiechnęło i zyskał taką możliwość. Parę lat przed Wojną Pięciu Królów zmarł najstarszy syn Ludda, Karl, który zaraził się szarą łuszczycą, z kolei drugi jego syn Ebbret został wysłany na Południe do Cytadeli, gdzie miał zostać Maesterem. Sprawiło to, że Torrhen stał się dziedzicem Szczytu.

Kiedy rozpoczęła się Wojna Pięciu Królów Whitehillowie posłali zbrojnych Robbowi Starkowi i pomaszerowali na południe. Lord Ludd nie wyruszył osobiście, lecz posłał na wojnę dwóch synów: Torrhena i Gryffa.