FANDOM


Tyrek Lannister – syn Tygetta Lannistera (młodszego brata Tywina Lannistera) i jego żony, Darlessy Marbrand. Wnuk Tytosa Lannistera.

Biografia Edytuj

Tyrek został w bardzo młodym wieku przeniesiony do Królewskiej Przystani, by służyć królowi Robertowi Baratheonowi jako giermek. Książka mówi, że był on ładnym chłopcem z długimi jasnymi lokami, mniej wiecej w wieku Sansy Stark.

Lannisterowie nakazali chłopcu ożenić się z lady Ermesande Hayford, dziedziczką rodu Hayford. Ponieważ Ermesande była wtedy jeszcze niemowlęciem przy piersi, inni giermkowie wyśmiewali się z Tyreka nazywając go Mamką.

Tyrek zaginął podczas zamieszek pospólstwa, gdy król Joffrey i jego świta wracali z portu do zamku po odprowadzeniu księżniczki Myrcelli Baratheon na statek, którym miała popłynąć do Dorne. Mimo usilnych staran zarówno Tyriona Lannistera jak i jego ojca, Tywina Lannistera, po Tyreku zaginął wszelki ślad.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.