FANDOM


Vaes Dothrak (wym. /'viɪs dɒθ'ræk/) – jedyne miasto na Morzu Dothraków, położone niedaleko północnego skraju regionu. Leży ono w cieniu jednego z ogromnych szczytów, zwanych przez Dotharków Matką Gór. Wejście do miasta jest oznaczone dwiema dużymi rzeźbami, przedstawiającymi parę ogierów.

Vaes Dothrak jest miejscem pokoju, w którym Khalasar może gromadzić się i spotykać w innym celu, niż walka, dlatego wyciąganie miecza w tym mieście jest zabronione. W razie potrzeby jest dopuszczone zabicie kogoś bez przelewania krwi. Z tego powodu przemoc w tym mieście jest rzadkością.

W książce Edytuj

W Pieśń lodu i ognia Daenerys jedzie na wschód do Vaes Dothrak, by zyskać akceptację dziecka poczętego z khalem Drogo. To irytuje jej brata Viserysa, ponieważ Vaes Dothrak jest daleko od Westeros, czyli od głównego celu Viserysa.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.