FANDOM


Serial występuje
TVBook
Jeśli chcesz uciekać na południe, proszę bardzo. Ale wiedz, że zostaniesz stracony jako dezerter… jeśli ja nie dorwę cię pierwszy.
— Ser Waymar do Willa[1]

Ser Waymar Royce – drugoplanowy bohater pierwszego sezonu Gry o tron, pojawiający się tylko w premierowym odcinku „Nadchodzi Zima”. W jego rolę wciela się Rob Ostlere. Jest zaprzysiężonym bratem Nocnej Straży, który został zabity przez Białych Wędrowców.

Biografia Edytuj

Tło Edytuj

Ser Waymar Royce był rycerzem Rodu Royce, starej i dumnej szlacheckiej rodziny, pochodzącej z Dolina Arrynów oraz najmłodszym synem Lorda Yohna Royce’a, Lorda Runestone i głowy rodziny. Dołączył do Nocnej Straży i został jednym ze Zwiadowców ze względu na swoje szlachetne urodzenie oraz umiejętności w posługiwaniu się bronią.

Sezon 1 Edytuj

Waymar Royce, Gared & Will

Gared, Ser Waymar Royce i Will opuszczający Czarny Zamek przed zwiadem.

Ser Waymar dowodzi zwiadem za Mur, a towarzyszą mu Gared i Will. Ich wyprawa ma na celu zbadanie terenów w pobliżu Muru, na których widać było dzikich. Zamiast nich, natykają się na upiory oraz Białego Wędrowca. Royce i Gared zostają brutalnie zabici. Willowi udaje się uciec, ale niedługo po tym zostaje schwytany i stracony przez Eddarda Starka za dezercję[1].

Sezon 4 Edytuj

Sansa Stark przypomina lordowi Yohnowi Royce’owi, że spotkała go już wcześniej w Winterfell, kiedy odprowadzał swojego syna Waymara na Mur, by wstąpił do Nocnej Straży[2].

Pojawienia Edytuj

POJAWIENIA W SEZONIE I
Nadchodzi zima Królewski trakt Lord Snow Kalecy, bękarci i im podobni Wilk i Lew
Złota korona Wygrywasz albo giniesz Ostry koniec Baelor Ogień i Krew

Za kulisami Edytuj

Jamie as Waymar

Jamie Campbell Bower jako Waymar Royce w odcinku pilotażowym

W odcinku pilotażowym Waymar Royce został zagrany przez Jamiego Campbella Bowera, ale we właściwym serialu zagrał go Rob Ostlere, kiedy ponownie nagrywano początkowe sceny. Jest on pierwszą zabitą postacią w serialu.


Przypisy Edytuj