FANDOM


Yi Ti – duży, bogaty i potężny region na dalekim wschodzie Essos. Rozciąga się wokół północnego wybrzeża Morza Nefrytowego, od Gór Kości do zakazanych Krain Cienia, na długość tysiąca mil.

Geografia Edytuj

Terytorium Yi Ti jest zdominowane przez gęstą dżunglę, która pokrywa kilkaset kilometrów lądu wokół wybrzeża. Za dżunglą znajduje się step, który rozciąga się na północ do Kurczącego się Morza i Krwawiącego Morza. Miasto Tiqui, położone w północno-zachodniej części kraju, może również należeć do wpływów Yi Ti.

Trzy największe miasta Yi Ti – Asabahd, Yin i Jinqi – znajdują się przy ujściach dużych rzek. Wyspa Leng leży tuż przy południowo-wschodnim wybrzeżu Yi Ti, ale nie jest częścią królestwa.

Ludność Edytuj

Ludzie z Yi Ti mają jasne oczy i noszą kapelusze z małpimi ogonami.

Poza światem Lodu i Ognia Edytuj

Martin w jednym z wywiadów stwierdził, że Yi Ti ma być odpowiednikiem średniowiecznych Chin w świecie Lodu i Ognia. Krainą, o której krążą legendy, pełnej dziwnych towarów i zwyczajów.

Znany świat
Westeros DorneŻelazne WyspyPółnocReachKrainy BurzyDolinaKrainy ZachoduDorzeczeKrainy Korony (Królewska Przystań)Mur i DarZa Murem
Essos Wolne Miasta (BraavosPentosTyroshMyrLysLorathVolantisNorvosQohor)Ziemie sporneStopniePółwysep ValyriańskiZatoka SmokówMorze DothrakówLhazarCzerwone pustkowieQarthIbYi TiAsshai i Krainy Cienia
Sothoryos Wyspy BazyliszkoweNaathWyspy Letnie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.