FANDOM


Got występuje Sk wspomniany Nm wspomniany Udw występuje Tzs wspomniany
TVBook

Lord Yohn Royce, znany również jako Spiżowy Yohn – lord Runestone i głowa potężnego i starożytnego rodu Royce. Jest najpotężniejszym chorążym rodu Arryn i jednym z najpotężniejszych lordów w Dolinie. Jest ojcem Andara, Robara, Waymara i Ysilly Royce’ów (posiada także większą liczbę córek). Jest on dalekim kuzynem lorda Nestora Royce’a. Po śmierci lady Lysy Arryn stanął na czele opozycji wobec nowego władcy doliny, Petyra Baelisha, tworząc front z kilkoma innymi lordami, tak zwany sojusz Lordów Deklarantów.

Wygląd Edytuj

Ta sekcja jest niekompletna.
GoT stub biały
Jeśli możesz, rozbuduj ją, wprowadzając brakującą zawartość.

Historia Edytuj

Yohn urodził się w starożytnym i potężnym rodzie Royce, jego rodzina była najpotężniejszym rodem, zaprzysięgłym Orlemu Gniazdu, niesamowicie starym, wywodzącym się jeszcze od pierwszych ludzi. Yohn został wychowany na honorowego wojownika i rycerza. Kiedy został lordem Runestone, odziedziczył zestaw starożytnej zbroi, z wyrytymi na niej runami pierwszych ludzie[1].

W pewnym momencie Yohn ożenił się i spłodził kilkoro dzieci: trzech synów, Andara, Robara, Waymara oraz większą liczbę córek (z który znana jest tylko Ysilla).

Yohn jest znanym rycerzem turniejowym, brał udział turnieju w Harrenhal, gdzie został pokonany przez księcia Rhaegara Targaryena.


Przypisy Edytuj

  1. Gra o tron”, rozdział 29, Sansa II.